1B liga, Seniori / 11. veljače 2023.

PRVA B LIGA – Galeb MR, POŠK 1937 i Siscia na vrhu

Poškovci dvostruko bolji od Crikveničana

Nimalo dvojbe nije bilo na Poljudu kada je POŠK-u 1937 u goste stigla Crikvenica. Splićani su postigli dvostruko više golova nego li su primili (16:8) i to već dosta govori o utakmici, odnosu snaga, omjeru kvalitete. Sve četiri četvrtine su poškovci dobili s po dva razlike, pa je tako s odmakom utakmice, rasla i prednost momčadi trener Dine Dvornika.

Makarani pobijedili Dubrovčane

Na krilima Luke Kaleba i Mihovila Marinovića koji su svaki postigli po 5 golova ili ukupno dvije trećine cijele momčadi, Galeb MR je iz svojeg bazena ispratio goste iz Dubrovnika, sastav Bellevuea s 15 golova u mreži.

Sisačka moć

Siscia je vrlo uvjerljivo svladala goste iz Rovinja čak s 13 golova razlike (21:8). Ovakav trijumf koji je bio jasan praktički i prije početka utakmice, a nakon prve četvrtine sasvim jasno naznačen (5:0), a nakon vodstva 10:1 tri minute prije kraja druge četvrtine i potvrđen.

Gusarova druga dionica

U Utrinama je kod Zagreba gostovao Gusar i odnio kovčeg sa sva tri zlatna dukata u vidu prvenstvenih bodova. Prva i zadnja četvrtina su bile poravnate, treću su dobili zagrebaši dva razlike, ali… Presudna je bila kolosalno odigrana druga četvrtina gostiju iz Mlina. Gusar je u toj četvrtini postigao čak 6 golova, nije primio niti jedan (od 3:3 do 3:9), te je tu stvorena zaliha pogodaka za konačno slavlje. Mauro Prkoča je imao svoj dan postigavši 6 pogodaka.

Opatijcima liburnijski derbi

U liburnijskom je derbiju uvjerljivo slavila Opatija LRH nad Jadranom iz Kostrene. Imali su Kostrenjani u Mariju Gudiću raspoloženog strijelca (5 golova), jedini problem za jadranaše je što im je u tom pogledu bio usamljen. S druge strane su za Opatijce pogotke postizalo 7 igrača, s tim da i oni imali jednog peterostrukog strijelca (Lucijan Dujmić) i jednog četverostrukog (Bruno Smokvina).