1B liga / 16. travnja 2021.

PRVA B LIGA Polufinalisti isti kao i na splitskom turniru

U Zadru je tijekom petka odigrano 2. i 3. kolo, a time i kompletirano nadmetanja po skupinama drugog turnira Prve B lige. Posljednje utakmice 3. kola u obje skupine, ujedno su bili odlučujući susreti za prvo mjesto u skupini. Makar, već je i nakon drugog kola bilo jasno da će u polufinale iz A skupine Bellevue i Gusar, a iz B skupine Siscia i Osijek. Drugim riječima, polufinalisti zadarskog turnira Prve B lige su potpuno isti kao i prije mjesec dana, na splitskom turniru. Očit dokaz da je ovaj kvartet momčadi, dvije s juga domovine i dvije iz njezinog kontinentalnog dijela, najbolji u Prvoj B hrvatskoj ligi ove sezone.

Derbi juga odlučen u zadnjoj sekundi

U skupini A ‘južnjački boj’ u kojem su se sučelili dubrovački Bellevue i Gusar iz Mlina. Utakmica koja je i doslovno odlučena u posljednjoj sekundi. Naime, na semaforu je bila brojka od samo 1 sekunde koliko je preostalo do kraja utakmice kada je napad s igračem više, Bellevue okončao golom za pobjedu, a strijelac je bio Luka Bogdanović. Inače, još sredinom druge četvrtine Gusar je imao lijepu prednost (4:1), da bi se osam minuta kasnije ili sredinom treće dionice ona potpuno ‘istopila’ (5:5). Pa ipak, momci iz Mlina su od tada sve do same završnice diktirali rezultatski tempo. Gusar bi bio taj koji bi poveo s golom razlike, a Bellevue sustizao. Na koncu i prestigao! Zanimljivo, pogodak Bogdanovića za pobjedu bilo je ujedno tek drugo vodstvo Bellevuea na utakmici. Prvo je bilo ono početno, 1:0. Tako je na koncu ispalo da je momčad koja je vodila tek dvaput, na kraju slavila i osvojila prvo mjesto. Ništa prečudno jer u sportu je uistinu najbitnije vodstvo u zadnjoj ili na isteku zadnje sekunde. Međutim, Gusar je poput Dubrovčana također ušao u polufinale temeljem osvojenog drugog mjesta u A skupini.

Siscia bolja od Osijeka

U B skupini slična situacija. Naime, i ovdje se i prije zadnjeg kola znalo koje su dvije momčadi najbolje ili koje idu u polufinale. Ostalo je samo upitno s kojeg mjesta, a za to se pobrinuo susret Siscije i Osijeka. Ovdje nije bilo tolike dramatike i neizvjesnosti. Momčad iz Siska ‘prelomila’ je utakmicu ili pitanje pobjednika u drugoj četvrtini, te su u poluvremenu već vodili 7:3.

To nadalje znači da će se u subotnjem polufinalu sučeliti Bellevue – Osijek i Siscia – Gusar.