1B liga / 13. ožujka 2021.

PRVA B LIGA – Osijek svladao Gusara u polufinalu

U polufinalu prvog od dva turnira Prve B lige, a koje se igra u Splitu, lagano se iznenađenje dogodilo na Poljudu. Momčad Osijeka je u polufinalu svladala Gusar iz Mlina, te se plasirala u nedjeljno finale.

Slavonci su dokazali da su solidna momčad, s nekolicinom zanimljivih igrača. Poput primjerice Osječanina Toni Opačka koji je svojedobno igrao u Mađarskoj (Pečuh), pa prošle sezone u Belgiji (Antwerpen). Opačak je bio jedan od determinatora pobjede nad sastavom iz Mlina, postigao je i 2 pogotka, baš koliko i Luka Lipej, bivši igrač Medveščaka.

Međutim, prvo ime osječkog trijumfa je bio čak šesterostruki strijelac Filip Stipan Nađ. Osječani su naznačili probleme za Gusar već u prvoj četvrtini koja je okončana vodstvom ‘kontinentalaca’ (5:2). Sastav s juga Hrvatske je sredinom druge četvrtine bio u još većem problemu jer su Osječani vodili 6:2, da bi ‘gusari’ uspjeli poravnati do poluvremena (6:6).

Početkom treće dionice su čak i poveli (7:6), ali ne zadugo. Brzo Slavonci preuzimaju nadzor nad igrom i rezultatom, preokreću do 10:8 u svoju korist, a u zadnjih osam minuta se ušlo s prednošću Osijeka 11:9.

Kada je sredinom zadnje dionice, upravo Toni Opačak s igračem više pogodio za 12:9, bilo je jasno da će Osječani u finale. Potvrđeno dvije minute prije kraja, golom najboljeg strijelca, Nađa za 13:9.

Drugo polufinale nije bilo ni izbliza toliko dramatično i neizvjesno. Dubrovački Bellevue je pobijedio Sisciju 16:9, a golovima su u pobjedi Dubrovčana prednjačili, Josef Hrošik, nekadašnji jugaš, te Nikola Šimunović. Obojica su postigli po 4 gola. Toliko je za poražene postigao i Toni Bušić.

U borbi za poredak od 5. do 8. ili u slučaju ovosezonske Prve B lige primjerenije, od 5. do 7. mjesta, u istarskom derbiju, rovinjski Delfin se pokazao boljim od Pule 13:7, te je izborio nedjeljnu utakmicu protiv Zagreba za 5. mjesto na ovom, prvom od ukupno dva turnira Prve B lige.