1B liga / 20. siječnja 2024.

PRVA B LIGA Odigrane 2 utakmice 5. kola

Od pet utakmica 5. kola Prve B lige, u subotu su odigrane samo dvije. Naime, susret između Jadrana Kostrene i POŠK-a 1937 u Rijeci je odgođen zbog pogoršanih meteoroloških prilika.
Odgođena je i utakmica makarskog Galeba NR i rovinjskog Delfina, iz istog razloga, ali to je već bio planirani susret 1. kola. Rovinjani naime nisu mogli stići do Makarske. Momčad Delfina je trebala u nedjelju, 21. siječnja u Dubrovniku odigrati i zaostalu utakmicu 1. kola protiv Bellevuea, ali je onda i ona izvjesno je, odgođena.
No, jedan susret 5. kola, Bellevue – Opatija LRH trebao bi se odigrati u ponedjeljak, 22. ovog mjeseca.

Tako su u bazenu u subotu skočili samo Siscia i Gusar u Sisku, odnosno Pula i Crikvenica u najvećem istarskom gradu.

U Puli je nakon tri četvrtine stanje bilo gotovo kao na početku, odnosno rezultatski izjednačeno – 6:6. Odluka o pobjedniku ‘pala’ je četiri minute prije kraja kada Erik Pecirep pogodio za pobjedu Puljana, 8:7.

U Sisku zato, revija golova u srazu Siscije i Gusara iz Mlina. Ukupno čak 35 pogodaka! Utakmica je bila načelno vrlo izjednačena. Gosti su poveli 3:1, ali je do polovice utakmice već bilo 8:7 za domaćina. Siscia je zadnji put vodila sredinom treće četvrtine (10:8), ali je nakon poravnanja Gusara, sisački sastav stalno sustizao minimalnu prednost gostiju. Tako je bilo do samo minutu i po do kraja utakmice (16:16), da bi u točno 60 sekundi gosti postigli čak tri uzastopna pogotka za pobjedu.
Nikola Miljak je za Sisciju postigao 7 golova, dok su za Gusar, koji je došao sa samo 9 igrača (računajući i vratara), najviše postigli Jure Jarak i Luka Bjelopera. Obojica po 6 golova!