1B liga, Prvenstvo Hrvatske / 15. veljače 2023.

PRVA B LIGA – Kostrenjanima susjedski derbi

Utakmicom Crikvenice i Jadrana iz Kostrene, na Kantridi odnosno u bazenu Zdravo Ćiro Kovačić u Rijeci, počelo je 3. kolo Prve B lige. Službeno gosti, sastav Jadrana iz Kostrene došao je do druge pobjede, a svojim praktički susjedima iz Crikvenice, nanio treći uzastopni poraz. Završilo je 14:8 za Jadran.

Ovakav je ishod bio i više no jasan već zadnjih sekundi druge četvrtine budući da je Jadran vodio 6:0.  Prvi su pogodak Crikveničani postigli tek pola minute prije kraja te dionice (1:6), da bi samo 7 sekundi prije poluvremena, Kostrenjani i ponovo vratili na plus 6 u svoju korist, golom za vodstvo 7:1.

Najveću prednost je tijekom utakmice bila plus 8 (9:1, 10:2, 11:3, 13:5). Za pobjednika su najviše golova, po 3, postigli Filip Jurić i Marko Popović.

Inače, ovo 3. kolo Prve B lige igrat će se u ukupno čak 4 dana. Nakon ovog susreta odigranog u srijedu, slijedi dvoboj u petak (17. veljače) između Opatije LRH i Zagreba; pa dvije subotnje utakmice (18. veljače) Delfin – POŠK 1937 odnosno Bellevue – Siscia, a kolo ćemo zaključiti u nedjelju (19. II.) kada se sastaju Gusar – Galeb MR.