Liga prvaka / 19. ožujka 2024.

Pro Recco je bio prejak

Gosti iz predgrađa Genove su zorno, u splitskom bazenu pokazali zašto su najbolja momčad Europe. Ne samo ovog trenutka, već zadnje tri sezone, a i ovu su među najvećim kandidatima za pobjednički trofej.

Zvijezda do zvijezde, reprezentativac do reprezentativca, od Italije preko SAD, Mađarske, pa do bivših reprezentativaca Crne Gore i Australije (Ivović i Younger), ali još uvijek izvanrednih, klasnih igrača.

Jadran pak pun problema s ozlijeđenim ili nedovoljno oporavljenim igračima. Tom crnom popisu na kojem se od ranije nalaze Bukić, Čagalj, pa i Gruwell, sada se pridružio i crnogorski ljevak, Đuro Radović koji zbog ozljede također nije bio u sastavu. Debitirao je doduše Marcus Julian Berehulak, novi igrač u splitskim redovima, australski reprezentativac, vrlo dobar igrač, ali jasno nije mogao biti odlučujuća prevaga.

Uz sve, Pro Recco je u prve dvije četvrtine silinom i tempom slamao našeg prvaka koji nije imao najbolji ulazak u susret. Nešto donekle nalik prethodnom susretu jadranaša u Beogradu. Uostalom, sredinom druge četvrtine već je bilo 5:1 za goste iz Italije, a u poluvremenu 6:2 za Pro Recco. Do sredine treće četvrtine i 7:2 za Pro Recco. Najjednostavnije, prvak Europe je u ovom trenutku bolja momčad i to valja sportski priznati.

U trećoj su četvrtini doduše jadranaši u zadnjoj minuti došli do ‘samo’ dva gola zaostatka (5:7), ali koju sekundu kasnije Ivović je postigao svoj četvrti gol (5:8), da bi početkom zadnje četvrtine, u prvom napadu, Andrea Fondelli pogodio mrežu vratara Anića (5:9).

IZJAVE TRENERA

Jure Marelja (Jadran):

– Imali smo stvarno velikih problema u rotaciji, jako nam puno igrača nedostaje i to se osjetilo. Čestitam suparniku, odigrali su lijepu utakmicu, igraju jako dobro i ove sezone. Za nas, poraz može biti manje-više prihvatljiv kada se uzmu u obzir problemi s kojima smo bili suočeni, brojne ozljede igrača. Ne mogu jasno biti zadovoljan porazom, to ne, ali bilo je i borbenosti s naše strane dok su gledatelji vjerujem uživali u vaterpolu.

Sandro Sukno (Pro Recca):

– Lagana pobjeda za nas, osvojili smo nova tri boda, dominirali smo od početka do kraja utakmice. Malo smo bili pred kraj umorni i zato pali što je logično jer mi smo klub koji je imao najviše igrača na Svjetskom prvenstvu u Dohi, a nitko od njih od tada nije dobio ni dana odmora. No, sve smo to i ciljali. Imamo 6 bodova, sljedeća nam je utakmica protiv Novog Beograda u gostima. Sad ćemo neko vrijeme malo više raditi na tjelesnoj spremi, ali tek se sada ‘zakuhava’ sezona.

U sljedećem, 3. kolu četvrtfinalne skupine Lige prvaka, Jadran će u Splitu dočekati Marseille.

Dodajmo samo da je u drugoj utakmici četvrtfinale skupine A Lige prvaka, Novi Beograd slavio u Marseilleu 14:13, a pogodak odluke postigao je Duško Pijetlović 30-ak sekundi prije kraja. Naš reprezentativac Ante Vukičević je pod kapicom Marseillea odigrao sjajnu utakmicu postigavši 3 pogotka.

—

Plakete za svjetske prvake

Prije utakmice, održana je i malena svečanost. Svi hrvatski reprezentativci Jadrana, kao i njihovi treneri Marelja i Posinković koji su bili u stožeru Barakuda, te Mladen Drnasin, predsjednik Hrvatskog vaterpolskog saveza, dobili su prigodne plakete Vaterpolskog kluba Jadran za osvojeno zlato i naslov svjetskog prvaka prije mjesec dana u Dohi.