Regionalna liga / 4. listopada 2024.

Primorje EB zamalo prekratko

U drugoj utakmici 2. kola Premier lige, prvak Crne Gore, kotorski Primorac u Budvi je vrlo teško, sa samo pogotkom razlike svladao riječko Primorje EB.
Ne može se nimalo osporiti zasluženost pobjede Kotorana budući da je Primorac vodio cijelo vrijeme, te da Primorje EB nije uspjelo niti jednom ni poravnati. To su činjenice, ali je i činjenica kako je mladi riječki sastav trenera Igora Hinića stalno ‘puhao za vratom’ Kotoranima. Iznimka se odnosi tek na prve četiri minute kada je Primorac poveo brzo i relativno lagano 3:0. Tu je domaćin uhvatio zamah, došao do prednosti koju više nisu ispuštali, neovisno tomu što su Riječani u nekoliko navrata dolazili na samo gol zaostatka.

Prvi put već do konca prve četvrtine, pa u nekoliko navrata u drugoj dionici (4:3, 5:4 i 6:5). Početkom treće četvrtine Primorac se ponovo rezultatski ‘odlijepio’, poveo 8:5, ali primorjaši iskazuju svoju dobru staru odliku – neodustajanje.

Nije ih obeshrabrilo novo više vodstvo domaćina već su ‘stisnuli’ još jače, smanjili na 8:7, a u zadnjoj četvrtini su u tri navrata dolazi na gol zaostatka. Posljednji put golom Karla Babića s igračem više za 12:11. Do kraja bilo tek malo više od dvije minute. Dovoljno za ‘opći juriš’ primorjaša, pokušaje Brubnjaka, Dragoševića s 2 metra, te Karla Babića, ali rezultat se više nije mijenjao. Riječani poraženi jesu, ali razočarali sigurno nisu.