Mlađi juniori / 21. svibnja 2023.

Primorje EB osvojilo naslov prvaka

Najbolje vaterpoliste u Hrvatskoj, mlađe juniore ima riječko Primorje EB. Na završnom turniru četiri najbolja sastava nakon ligaškog dijela nadmetanja, a koji se odigravao u subotu i nedjelju u Rijeci, u nedjeljnom je finalu Primorje EB svladalo Zadar 1952 s četiri gola razlike, 9:5.

Samo su prvu četvrtinu dobili Zadrani (2:1). U drugoj je četvrtini riječki sastav uspio preokrenuti, te su na polovice utakmice, primorjaši vodili (3:2). No, izjednačen se vaterpolo nastavio i tijekom treće četvrtine. Riječani su održavali gol prednosti, odnosno Zadrani nisu dopuštali više, sve do sekunde prije kraja te dionice kada iz kontre Ivan Šurbek pogodio za do tog trenutka najveću prednost Primorja EB, (5:3).

Do sredine zadnje četvrtine Riječani su održavali prednost plus 2 pogotka, da bi potom slijedio završni udar momčadi trenera Samira Barača. U manje od dvije minute su Riječani podignuli prednost sa 6:4 na 9:4 dvije minute prije kraja.

Pozicija Klub

U utakmici za treće mjesto, dubrovački Jug Adriatic osiguranje uvjerljivo je svladao splitski Mornar, 13:7. Briljirao je Maroje Šušić koji je za pobjednika postigao čak 8 golova.

Momčad koja je uvjerljivo bila prva nakon ligaškog dijela natjecanja, da bi u subotnjem polufinalu poražena od Zadra 1952, iskazala je svu snagu u nedjeljno poslijepodne. Učenici trenera Mihe Bobića dobili su sve tri četvrtine i na koncu zasluženo slavili sa 6 golova razlike. Mladi su Dubrovčani solidnu zalihu stvorili već sredinom druge dionice kada su poveli 5:1, a s vremenom je ta prednost samo rasla.

Nagradu za najboljeg vratara dobio je Roko Markulin (Zadar 1952), dok je najboljim igračem proglašen Viktor Tončinić (Primorje EB).