Euro kup / 23. rujna 2023.

Primorje EB i Solaris prošli skupinu!

Odlične vijesti s Kantride, sjajan učinak oba hrvatska kluba u riječkoj kvalifikacijskoj skupini Eurokupa. Primorje EB je svladao Oradeu, a Solaris momčad Radničkog iz Kragujevca, što nadalje znači da je kolo prije kraja praktički sve riješeno. Sve bitno!
Oba hrvatska kluba imaju po 6 bodova, ostala dva čistu nulu, dakle… Riječani i Šibenčani nastavljaju ploviti Europom, točnije Eurokupom. Njihov međusobni nedjeljni ogled 3. kola, s početkom u 10.00 sati, bit će sraz za prvo mjesto u skupini, djelomice i pitanje prestiža, ali konačna se ocjena ne mijenja! Bravo za Bankare i Sunčane.

Riječkih dvaput po 3

U dva tjedna, dvaput po 3 gola razlike. To je učinak Primorja EB protiv rumunjske Oradee.

Prije 14 dana su svladali istog suparnika, u Oradei, tada u kvalifikacijama za Ligu prvaka 10:7. Sada u izlučnom natjecanju za Eurokup, ponovo tri razlike, ovog puta tek malo drukčije zaključne brojke – 11:8. No, ono što je identično za obje utakmice da se svesti pod zajednički nazivnik – uvjerljivo i zasluženo.

Već pred kraj prve četvrtine je bilo 4:1, a koncem druge četvrtine dvostruko više, 8:2 za momčad trenera Hinića. Priča je završena. Vrlo rano i bez puno okolišanja i mudrovanja.

Sve što je rumunjski sastav mogao učiniti je tek blago ublažavanje poraza, ništa više.

U nedjelju, s početkom od 10 sati na Kantridi će se sastati dva naša kluba, Solaris i Primorje EB.

Zasjao je Solaris

Momčad iz Kragujevca se zove Radnički, ali Solaris je protiv njih odigrao – ratnički. Ne, da se ne bi krivo shvatilo. Nije bilo grubosti, nesportske agresivnosti, ali Šibenčani su iskazali silnu srčanost, zajedništvo, zalaganje, disciplinu i to se moralo pretočiti u uspjeh. Uspjeh koji se piše brojkama – 10:9. Toliko je momčad trenera Seferovića svladala sastav iz Kragujevca.

U početku je krenulo jako, snažno. Suparnik se nije ni snašao, nije proteklo niti pet minuta igre, a Solaris je vodio 4:1. Radnički je shvatio kako je ‘vrag odnio’ šalu’, snažnije je upro u obrani i napadu, ali je i naišao na ‘čvrstu kost’. Uspio je Radnički izjednačiti (6:6), sredinom treće četvrtine nakon tri uzastopna pogotka, jer na poluvremenu je još uvijek bilo +3 za našeg predstavnika (6:3). No, to jedno jedino izjednačenje bio je ujedno i jedini svjetliji trenutak Radničkog. Niti jednom više suparnik nije ni poravnao, a nije uopće niti vodio. To je podatak koji također govori ponešto i igri Šibenčana.

Zanimljivo je da ovog puta, najiskusniji i najbolji igrač Solarisa, Antonio Petković nije postigao niti jedan gol, ali sve je zato nadoknadio Roko Pelicarić s 5. Ovo je izvjesna snaga šibenske momčadi u kojoj mogu potegnuti jednom Petković, drugi put Duje Akrap, sada Pelicarić, a nikako ne valja zaboraviti ni Nou Burburana. Uostalom, upravo je Noa pridodao 3 lopte u kragujevačku mrežu.

Lijepa, istinski lijepa hrvatska vaterpolska subota u Rijeci.