Euro kup / 8. ožujka 2024.

Primorjaši pobijedili Dinamo

Riječani će s golom razlike ili prednosti otputovati za dva tjedna u glavni gruzijski grad Tbilisi, na uzvrat osmine finala Eurokupa. Primorje EB je naime pobijedilo Dinamo 8:7, a ova utakmica ima čak donekle i neke sličnosti s dubrovačkim srazom jugaša i Mađara iz Vasasa.

Prvo je svakako da su oba naša kluba slavila, a oba s minimalnom prednošću. Ona ponajveća sličnost dala bi se svesti na to kako unatoč pobjedi, Riječani (jednako kao i Dubrovčani) imaju razloga malo žaliti. Žaliti stoga jer je pobjeda mogla biti jače, s više pogodaka prednosti izražena. Učenici trenera Hinića ušli su naime u posljednje dvije i pol minute utakmice s vodstvom 8:5. Tri razlike je solidna, itekako komotna prednost. Doduše, u pravu su i oni koji će na ovo pridodati kako su i dvije i pol minute puno. I jesu…

Pokazali su to dinamovci koji su preko Uroša Kalinića i ljevaka Borisa Vapenskog (potonji u zadnjoj minuti) smanjili na 8:7. Jest poraz Dinama, ali još uvijek im podgrijava nadu da to mogu nadoknaditi pred svojom publikom.

Što se mladih primorjaša tiče, ne možemo se oteti dojmu kako su Riječani unatoč manjku iskustva u europskim razmjerima, ipak jači sastav. Dokazali su to i u petak navečer na Kantridi. Konstantno vodstvo, gost nije niti jednom bio u rezultatskoj prednosti, tek su u dva navrata izjednačavali (2:2 i 5:5). Primorjaši su imali vodstvo od 1 do 3 gola razlike. Zato, ma koliko će uzvrat u Tbilisiju biti težak i neizvjestan, još uvijek veće šanse dajemo riječkom klubu.