Prvenstvo Hrvatske / 13. ožujka 2024.

Primorjaši jednom nogom u polufinalu

Nije gotovo dok sve ne bude gotovo. Davna je izreka starijih i mudrijih. Primjenjiva je i na sport. Dakle, Primorje EB je u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja Prvenstva Hrvatske pobijedilo Mornar u Splitu i to vrlo uvjerljivo, s čak 10 golova razlike. Dakako, ima se još za odigrati i uzvratna utakmica, predstojeće subote u Rijeci uz prijenos na SPTV, tako da ne možemo navesti da je sve gotovo ili riješeno.

Iako, malo samo zdravog razuma vrlo jasno govori da je 16:6 takva prednost za Riječane, još k tomu uoči utakmice u svojem bazenu, da su gotovo pa osigurali ulazak u polufinale. Vrata poluzavršnice su solidno otvorena, jednom nogom su već i zakoračili, tako da gotovo pa ostaje samo forma.

U poljudskom plivalištu je početak jasno naznačio koja je momčad u ovom trenutku bolja. Visoko vodstvo gostiju od 4:1 je to sasvim jasno dalo za naznačiti, ali očito da je brzo i uvjerljivo vodstvo malo zavelo Riječane. Naime, Mornar je uzvratio odlično, uspio čak pred kraj druge četvrtine u potpunosti poništiti prednost Primorja EB i poravnati (5:5). Tu su gosti očito shvatili da moraju igrati ozbiljno i maksimalno odgovorno do kraja. Kada su se tako i postavili, onda je učinak bio da su domaćini u drugoj polovici utakmice postigli samo jedan gol. Zadnjih 13 i pol minuta niti jedan. S druge strane, Riječani su u zadnje dvije četvrtine postigli čak 10. Na koncu je i ukupna gol-razlika baš tolika – 10 golova u korist družbe Igora Hinića.

Uzvratna utakmica Primorje EB – Mornar igrat će se ove subote u Rijeci, s početkom u 20.00 sati uz prijenos na SPTV. Pobjednika ovog para u polufinalu već čeka Jug Adriatic osiguranje.