Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 28. travnja 2023.

Primorjaši izborili ‘majstoricu’ za 3. mjesto

Riječkim i zagrebačkim vaterpolistima, Primorju EB i Mladosti sezona još nije završila, odnosno potrajat će još nekoliko dana. Do predstojećeg utorka, 2. svibnja i odlučujuće treće utakmice za treće mjesto u Zagrebu.

Naime, u drugom su susretu, na Kantridi primorjaši suvereno pobijedili goste iz Zagreba, 8:5, a time su poravnali omjer u pobjedama na 1-1. Kolika je zasluženost pobjede Primorja EB dostatno govori i podatak da su Riječani vodili doslovno cijelo vrijeme susreta odnosno nisu dopustili Žapcima niti jedan trenutak vodstva. Maksimum koju su postigli mladostaši bila su dva poravnanja rezultata (1:1 u prvoj i 3:3 u drugoj četvrtini). No, od trenutka kada je Hinićev sastav, dvije i pol minute prije kraja druge četvrtine poveo 4:3 (strijelac Nizozemac Te Riele), domaćin više nije ispuštao vodstvo. Štoviše, samo su ga Riječani povećavali.

Golovi s druge utakmice za 3. mjesto – VK Primorje EB vs HAVK Mladost

U trećoj četvrtini je postignut samo jedan pogodak, u posljednjim sekundama te dionice, a i taj je završio u mreži mladostaškog vratara Jerka Jurline. Strijelac je bio mladi Tin Brubnjak.

U zadnjoj je četvrtini Primorje EB održavalo 1-2 gola prednosti, a konačna presuda je ‘pala’ malo manje od 4 minute prije kraja. Kapetanu Mladosti Marku Jelači je suđen prekršaj nad centrom Viktorom Tončinićem i to za najstrožu kaznu. Nju je pak sigurno realizirao Darko Brguljan. Gol za 8:5 što se pokazati i konačnim rezultatom utakmice.

Ovo između ostalog dodatno znači i da veliki igrač Riječana, bivši hrvatski vaterpolski reprezentativac, Petar Muslim ipak nije okončao karijeru sada, već će to učiniti u Zagrebu. U biti, po želji samog igrača jer je i spomenuo dan prije utakmice kako bi se volio od riječke publike kao igrač oprostiti pobjedom. Zavjesu na karijeru će staviti u bazenu drugog kluba u kojem je ostavio traga u Hrvatskoj, u zagrebačkoj Mladosti.

Treća utakmica za 3. mjesto, Mladost – Primorje EB odigrat će se dakle u Zagrebu, 2. svibnja od 20.45 i također uz prijenos na SPTV.