Vijesti / 23. prosinca 2020.

Prvenstvo Hrvatske rezultati 10.kola

Riječani prestigli Mornar BS

U pravom stilu. Tako su Riječani završili kalendarsku godinu 2020. s utakmicom koja je ujedno bila i posljednja ove godine uopće u Hrvatskoj. Primorje EB je pobjedom nad Mornarom BS dospjelo do četvrtog mjesta na prvenstvenoj ljestvici, a to je upravo onaj cilj koji su si na Kantridi zadali prije početka ove sezone. Dakako, ne biti četvrti u prosincu, već četvrtoplasirani na koncu cijele sezone. Onako kako igraju sada, u cijelom dosadašnjem dijelu, trenutačno su i najbliži tom ostvarenju. U dva su minula kola svladali izravne suparnike, Solaris u gostima i sada Mornar BS u svom bazenu. Pobjeda nad Splićanima nije dolazila u pitanje niti jednog trenutka. Na koncu prve četvrtine 3:0, a pred kraj i na kraju druge dionice 7:2 odnosno 8:3. Sve ostalo bilo je za Riječane samo privesti utakmicu mirno kraju.

Primorjaši bi inače trebali vrlo skoro, za razliku od ostatka prvoligaškog društva, ponovo u bazen. Riječane čekaju naime, početkom siječnja, dvije utakmice protiv beogradskog Partizana za ući u polufinalni turnir Premier regionalne lige. Što se Prvenstva Hrvatske tiče, sljedeće 11. kolo, a koje je ujedno i posljednje kolo prvog dijela prvenstva, na rasporedu je tek za dva mjeseca, u subotu, 27. veljače 2021. Naime, siječanj donosi nastup reprezentacije na turniru Svjetske lige u Debrecenu (Mađarska), od 8. do 10. siječnja; zatim polufinalne turnire Premier regionalne lige od 14. do 17. siječnja, pa potom 23. i 24. siječnja u Rijeci i završni turnir nacionalnog kupa, a dakako ne zaboravimo i da veljača donosi predolimpijski kvalifikacijski turnir u nizozemskom Rotterdamu.

Sunčani se pobjedom oprostili od 2020.

Kako smo i najavili, Solaris je bez puno problema, uvjerljivo svladao goste iz Makarske. Momčad Galeba MR prvi je pogodak postigla tek 11. minuti. Bilo je to za 4:1. Na drugi gol gostiju se moralo pričekati do treće četvrtine…

U pobjedničkom sastavu u strijelce se nisu upisali, osim vratara, još samo ljevoruki Luka Stahor, te Nikola Štrkalj.