Regionalna liga / 3. travnja 2022.

PREMIER REGIONALNA LIGA – Novi Beograd pobjednik

Momčad Novog Beograda pobjednik je 14. izdanja Premier regionalne vaterpolske lige. Srpska je momčad u finalu bila bolja od splitskog Jadrana u zanimljivom, kvalitetnom susretu koji je u dobroj mjeri odlučen pred kraj treće četvrtine.

Jadran je dugo odigrao u skladu s najavom trenera Mile Smodlake – “Držati utakmicu što dulje u egalu”. Uspjeli su to, navukli i malo straha, nervoze u redove favoriziranog domaćina, odradivši nekoliko dobrih taktičkih stvari. Međutim, u nadmetanju s momčadi sazdanoj doista od 14 zvijezda, odličnih igrača, 11 reprezentativaca, valja biti sve 32 minute na maksimalnom broju obrtaja, ako ćemo se slikovito izražavati.

Splićani su čak bili doista i jako dobri, nosili se izjednačeno, dugo vodili. Jadran je bio taj koji je ‘udarao rezultatski ritam’, vodio 2:0, 4:2. Novi Beograd bi sustizao, ali ne i prestizao. Vratar Marcelić ponovo sjajan (13 obrana), zaustavili su Splićani najopasnijeg domaćeg igrala Mandića koji uostalom cijelu utakmicu nije dao gol, a to se ne događa baš često. Njega je odmah u početku preuzeo u obrani Bukić.

Novi Beograd je prvi put poveo tek tri i pol minute prije kraja treće četvrtine (7:6), ali tada su baš i munjevito napravili razliku. Ostaje žal što kod spomenutog rezultata Jadran nije  iskoristio napad u kojem su imali čak dvojicu igrača više u bazenu, a kada su to propustili, stigla je kazna. I to u samo jednoj minuti. Dva uzastopna pogotka (Jakšić i S. Rašović) za 9:6 nakon tri dionice. Takva prednost uoči zadnjih osam minuta, prednost koju ima sastav kalibra Novog Beograda u pravilu se ne propušta. Momčad trenera Milanovića nije, te je na koncu osvojila trofej pobjednika ovog natjecanja.

Još je jedan trofej ostao u Beogradu. Za najboljeg igrača Final Foura Premier regionalne lige izabran je centar pobjedničkog sastava Duško Pijetlović kojem je trofej uručio Milivoj Bebić, povjerenik za natjecanje.