Regionalna liga / 9. travnja 2022.

PREMIER REGIONALNA LIGA – Mornar BS ostaje u eliti

Momčad Mornara BS gledat ćemo i sljedeće sezone u svojevrsnom gornjem domu regionalnih klupskih natjecanja, odnosno u Premier ligi. Naime, nakon pobjede 12:11 na Kantridi u prvoj utakmici, Mornar BS je u uzvratu u svojem bazenu na Poljudu odigrao neodlučeno 9:9. No, i taj remi uz prijašnju pobjedu, jasno da je Splićanima donio ostanak u eliti.

Splićani su prve tri četvrtine u cijelosti nadzirali utakmicu, rano i uvjerljivo poveli tijekom druge četvrtine (4:1 i 6:3). Nakon treće dionice je bilo i za još jedan pogodak uvjerljivije u korist Splićana (8:4), ali izgleda da su se mornarevci tada opustili, pomislili da su sve riješili. S druge strane, baš su riječki vaterpolisti ove sezone već u nekoliko navrata pokazali i dokazali da za njih nema izgubljenih situacija, da se ne predaju do završne sirene neovisno koliko rezultat bio za njih nepovoljan.

Hinićevi su učenici demonstrirali to i još jednom, u subotu navečer na Poljudu. Ušli su u posljednjih 8 minuta s 4 gola zaostatka (ili čak i 5, računamo li dakako i riječku utakmicu), te opako priprijetili domaćinu. Doveli ga u situaciju drhtanja do posljednjih sekundi. Još šest i pol minuta prije kraja bilo je 9:5 za Mornar BS, a onda je krenula ‘nevera s Kvarnera’. Četiri uzastopna pogotka za 9:9, a na semaforu je bilo još 1.45 minuta. Prava mala vječnost. Vječnost u kojem međutim više nitko nije postigao pogodak, te je ovim rezultatom Mornar BS ishodio ostanak u Premier ligi.

Dometnimo samo da će ondje i nadalje igrati iz Srbije momčad Šapca. Oni su naime nakon pobjede u prvoj utakmici u Valjevu (12:11), u subotu navečer u svojem bazenu ponovo pobijedili Valis (16:13).