Regionalna liga / 3. travnja 2022.

PREMIER REGIONALNA LIGA – Bronca ide u Dubrovnik

Brončane su kolajne oko vrata jugaša! Nadmoćno i uvjerljivo. Tako se Jug Adriatic osiguranje postavio u utakmici za treće mjesto protiv Radničkog kojeg su rezultatski ‘raznijeli’ u nepune prve dvije četvrtine susreta.

Gospari koji su inače u utakmicu ušli bez Hrvoja Benića (temperatura), a kojeg je zamijenio Luka Stahor, odigrali su rezultatski identičnu prvu četvrtinu kao dan ranije protiv Jadrana. Ponovo 5:4 za Dubrovčane, samo što je nastavak bio gromovit za Gospare. U pet minuta druge četvrtine jugaši su postigli 5 pogodaka, niti jedan nisu primili, te su povevši 10:4 u biti jako rano odredili pobjednika. U tim trenucima je Miloš Ćuk (Radnički) zaradio treću osobnu, žuti je karton zaradio trener srpske momčadi, a u obrani Radničkog nema gdje sve i što nije puštalo. Dubrovčani su postizali golove iz kontri, peteraca, igrača više, s istim brojem igrača, šraubom, s 2 metra, s vanjskih pozicija… Rešetali su mrežu Radničkog iskusni Joković, kao i najbolji igrač dubrovačkog sastava, Grk Argyropoulos. Pokušao je trener Radničkog i s promjenom vratara Dobožanova, ali apsolutno uzalud.

Pred kraj treće četvrtine zabilježili smo i najveću prednost jugaša, plus 8 (17:9), a do kraja se igralo dosta neobvezno. Inače, u poraženom sastavu najbolji igrač je bio hrvatski reprezentativni centar Josip Vrlić s 4 gola.