Regionalna liga / 20. siječnja 2022.

PREMIER LIGA Poraz Solarisa, remi za Mladost

Od mogućih, teorijski gledano 6 bodova, dva su hrvatska kluba prvog dana turnira u Budvi osvojili bod. Solaris je naime minimalno poražen, dok je Mladost osvojila bod protiv pobjednika Kupa Crne Gore.

U prvoj utakmici budvanskog turnira Premier lige, Solaris je tijesno izgubio od aktualnog prvaka Crne Gore, Jadrana iz Herceg Novog. U izrazito izjednačenoj utakmici, odluka je doslovno ‘pala’ u zadnjoj minuti. Preko Roka Pelicarića, Sunčani su uspjeli s dva uzastopna gola smanjiti zaostatak od 2 pogotka, te vodstvo Jadrana (HN) 11:9, pretvoriti u 11:11. Izjednačujući je gol Pelicarić postigao minutu i 6 sekundi prije kraja.

Jadran (HN) je uspio iznova povesti preko Gardaševića (12:11) samo 38 sekundi do kraja, ali je preostalo i vrijeme za posljednji, puni napad Solarisa. On je dobro i započeo jer su Šibenčani uspjeli izboriti igrača više (Vujičić je isključen 17 sekundi prije kraja). Slijedio je presudni napad  Šibenčana koji je Solaris možda rano krenuo završavati (8 sekundi do kraja), ali ukazala se prilika iz izrađene akcije. Lopta je došla na lijevo krilo, do nepokrivenog, a  iskusnog Antona Gorete koji je pucao, no na njegovu i žalost suigrača mu, uzdrmao je gredu.

U neizvjesnom, tvrdom i izjednačenom susretu, na koncu je za gol razlike slavio sastav iz Herceg Novog koji je realno za baš toliko i bio bolji. Konačno, Novljani su i vodili veći dio utakmice, dok je Solaris samo jednom poveo (Goreta za 8:7 početkom treće četvrtine).

Odlični Marcelić i Dašić

Druga hrvatska momčad u Budvi, zagrebačka Mladost, uspjela je osvojiti bod protiv aktualnog pobjednika Crnogorskog kupa. Uz okolnosti koje prate gostovanja Žabaca na ovom turniru, ovaj je bod čak i uspjeh. Naime, mladostaši u Budvi nastupaju bez Franka Lazića i Matiasa Biljake, dvojice igrača iz udarne postave trenera Bajića. Dvojice igrača bitnih kakvo u obrambenom, tako i u napadačkom dijelu. Nadalje, Mladost je u utakmicu onako ušla sa samo 12 igrača, a kao da to nije dovoljno, početkom treće četvrtine isključenje s pravom zamjene dobio je centar Jakov Škiljić. To je samo mladostaše dovelo u još nezavidniji položaj.

U prve dvije dionice Zagrepčani su diktirali rezultat, vodili, igrali vrlo dobro s igračem više. Posljedica svega je vodstvo u poluvremenu 6:4. No, u treću je dionicu kotorski sastav krenuo silovito i s tri uzastopna pogotka potpuno preokrenuo zbivanja u vodi. Uz crveni karton Škiljiću, pa onda i žuti treneru Bajiću, učinilo se da bi to mogli biti presudni trenuci za Kotorane. Posebno nakon što su poveli 8:6. Ipak, Mladost se pribrala, uspjela do kraja treće dionice izjednačiti (8:8), da bi početkom posljednje četvrtine preko Dašića iz kontre Mladost i povela (9:8). Nakon novog preokreta Kotorana i vodstva Primorca (10:9 za crnogorsku momčad), minutu i 6 sekundi prije kraja sjajan je potez povukao ponajbolji mladostaš, Marin Dašić. Hladnokrvnom, a preciznom parabolom s dodatnom rotacijom lopte, izjednačio je na ispostavit će se kasnije konačnih 10:10.

U momčadi Mladosti svakako valja izdvojiti i igrača od kojeg na ovom turniru najveću moguću pomoć očekuje i trener Bajić i svi suigrači mu. Vratar Ivan Marcelić prikupio je na kraju 10 obrana.

U trećoj utakmici, kragujevački Radnički je pobijedio Budvu 17:4. Budvani nisu prve tri četvrtine postigli niti jedan pogodak!