Regionalna liga / 8. ožujka 2023.

PREMIER LIGA – Solaris s minus 3 čeka uzvrat doma

U prvoj utakmici razigravanja za ostanak/ulazaka u Premier ligi, valjevski Valis je svladao naš Solaris s tri gola razlike, (13:10). To je upravo negdje na rubu one, ponekad varljive gol-razlike. Čini se velikom, ali opet nije baš nedostižna.

U ovom trenutku možda čak i više u Valisu žale neovisno pobjedi, nego u Solarisu koji je izgubio. Naime, izuzmemo li početno vodstvo Šibenčana (2:0), već do kraja prve četvrtine je domaćin to potpuno rezultatski preokrenuo, (4:2). No, Valis je bio doista na rubu već u svojem bazenu riješiti pitanje za njih ulaska u Premier ligu sljedeće sezone. U poluvremenu je bilo 8:4 za Valis, a manje od tri minute prije kraja treće četvrtine i pet pogodaka razlike, (10:5).

Uostalom, manje od četiri i pol minute do kraja utakmice domaćin je još uvijek imao +5, (12:7). Zato i navodimo da se konačnih 13:10 za Valis čini još i dosta dobro u odnosu kako se utakmica odvijala, rezultat kretao. Tri razlike nije malo, ali nije niti nedostižno za Sunčane. U uzvratu, sljedeće srijede u svojoj Crnici.