Regionalna liga / 3. ožujka 2022.

PREMIER LIGA: Sažetak prvoga dana

PREMIER LIGA: Mladost bolja od Mornara

Momčad Mladosti odigrala je utakmicu s gotovo pa dva lica. U prvom dijelu, prve dvije četvrtine s dosta propusnosti u obrani i netočnosti u napadačkom dijelu, da bi u drugoj polovici utakmice u potpunosti preokrenuli zbivanja u bazenu.

Podatak da nisu 16 minuta primili niti jedan gol, da je zadnji primljeni, sedmi za Mornar BS ubilježen 23 sekunde prije kraja utakmice kada je sve već bilo odlučeno, govori dovoljno.

Mornar BS se pokazao čvrstim, s odlično uigranim i brzim napadima s igračem više, opasnim šutem iz vanjske linije. Sve ovo vrijedi dakako za prve dvije dionice. U njima je rezultat bio poravnat, ali s češćim vodstvom gostiju. Minimalnim, ali prednosti. Konac na i sjajne igre Mornara BS u prve dvije četvrtine, svakako je gol Brune Hrvatića za 6:5 vodstvo gostiju. Mladić je opalio s gotovo polovice bazena i pogodio same rašlje. Najljepši gol susreta.

Samo, to je ujedno bio i posljednji dobar potez Splićana.
U druge dvije četvrtine su mladostaši ušli daleko angažiranije, snažnije, čvršće u obrani s više blokova, plivanja, obrambenog iskakanja, presinga pa zonskog presinga. Posljedica… Ona spomenuta u začetku, gosti se nisu mogli ‘sastati’ s golom. S druge je strane ‘procurilo. Mladostaši su nanizali šest lopti iza leđa dotad vrlo dobrog vratara Kordića (Dašić 3, Lazić, Vrbnjak i L. Bajić), te je već do sredine posljednje četvrtine bilo 11:6 za Mladost i zaključena utakmica.

PREMIER LIGA – Jadran uvjerljiv na startu Zagreba

U ovom paru nije bilo baš previše dvojbe niti prije početka utakmice, ma koliko god sport bio nepredvidljiv ponekad. Jadran je momčad iz vrha, sastav koji traži mjesto na završnom turniru ovosezonske Premier lige, a Budva je sastav sa začelja i jedina bez boda. Tako je bilo prije početka utakmice, tako je ostalo i nakon 32 minute. Budvani s nulom nakon 10 odigranih utakmica, dok su Splićani uvjerljivo i lagano došli do nova tri.

U sastavu trenera Smodlake igrao je i Marino Čagalj, što je sjajna vijest jer je znakom da ozljeda koljena ipak nije takve naravi da bi ga sputala u nastupu. Glede konačnog ishoda doslovno je sve bilo razriješeno, ako je u nekoga bilo dvojbi, nakon prve četvrtine i vodstva 7:1. Lijepu je utakmicu odigrao mladi Robert Stojanac, dečko koji slovi za veliku nadu hrvatskog vaterpola.

U utakmici koja je prethodila susretu Jadrana i Budve, momčad Jadrana iz Herceg Novog pobijedila je Crvenu zvezdu 11:9.