Regionalna liga / 23. siječnja 2022.

PREMIER LIGA Sažetak nedjelje u Beogradu i Budvi

Nedjelja je posljednji natjecateljski dan na drugim po redu turnirima Premier lige, u Budvi odnosno Beogradu. U ‘akciji’ je bilo svih pet naših klubova, pa krenimo redom…

Jugaši potvrdili 1. mjesto

Pobjedom nad Crvenom zvezdom u posljednjem susretu 3. kola beogradskog turnira, jugaši su glavni grad Srbije napustili kao vodeći sastav Premier lige nakon dva ciklusa turnira. Upravo su se tako i ponijeli, odnosno odigrali posljednju utakmicu.

Suvereno, vodeći cijelim tijekom utakmice (zanemarimo li Subotićev gol u otvaranju za početno vodstvo Zvezde 1:0). Do konca utakmice, Jug Adriatic osiguranje niti jednog trenutka nije ima prednost manju od dva pogotka prednosti, a briljirao je grčki reprezentativac Alexandros Papanastasiou s čak 7 pogodaka.

Grad:

Web:

Dobar otpor mladostaša.

Oslabljeni Žapci, bez Lazića i Biljake, imali su za posljednjeg suparnika na budvanskom turniru vjerojatno i najjaču momčad. Snažni kragujevački Radnički koji i predvodi tablicu Premier lige zajedno s Jugom Adriatic osiguranjem i koji je na ovom turniru ponovo (nakon finala Srpskog kupa) svladao Novi Beograd. Realno, prije utakmice je srpski predstavnik ujedno i branitelj naslova Premier lige, bio naglašeni favorit. Međutim, nisu Šumadinci do bodova došli baš lagano, brzo i jednostavno.U prve dvije minute golovima Rakovca i Vrbnjaka, Mladost je povela 2:0 i naznačila kako ‘kožu ne kane prodati jeftino’. Dapače, prve dvije četvrtine Žapci su cijelo vrijeme vodili, a u drugoj četvrtini i ponovo s dva razlike (5:3 i 6:4). U ovom razdoblju bilježimo i dva kaznena udarca za Zagrepčane koje je u pogotke pretvorio Dario Rakovac. Upravo je spomenuti igrač, te Ivan Vrbnjak i tvorio tandem mladostaša na koji u napadu Radnički nije imao rješenja. Njih dvojica su kombinirano postigli čak 9 golova (Rakovac 5, Vrbnjak 4). Prvih 9 pogodaka Mladosti su odreda bili njihovo djelo. Doduše, s vremenom su se i u Radničkom pojavila dvojica za golove vrlo spremni – ljevak Aleksa Ukropina 5 odnosno Nemanja Stanojević 4 pogotka.Još i tijekom treće četvrtine, Radnički je bio primoran na ‘lovljenje’ mladostaškog vodstva, te ponovo i po 2 razlike (8:6 i 9:7 za Zagrepčane). Tek su u zadnjoj minuti ove dionice, Kragujevčani su iz protunapada uspjeli prvi put povesti (10:9 za Radnički). U posljednjoj četvrtini ‘pala’ je odluka. Lukić iz peterca, te hrvatski reprezentativac Josip Vrlić pogađaju i dovode svoju momčad u osjetnije vodstvo (12:9), što je Mladost sve teže pratila iako odustajala nije. Uspjeli su Žapci smanjiti na 12:11 sredinom zadnje četvrtine, pa čak i izjednačiti (13:13), dvije minute prije kraja. Golom Nikole Lukića, Radnički je poveo, Mladost je imala napad za moguće izjednačenje, ali nisu uspjeli u tomu, da bi u zadnjoj sekundi točku na i stavio Stanojević, pogotkom za 15:13.Neovisno porazu, uzevši u obzir i s kim su igrali i u kakvom vlastitom sastavu, mladostaši su pružili i više no sjajan otpor favoriziranom suparniku.

Mornarevci poraženi od Šapca

Momčad splitskog Mornara BS i nakon svoje 8. utakmice u Premier ligi, ostaju na dosad samo jednom bodu u ovom natjecanju. U 3. kolu beogradskog turnira, bolji od momčadi trenera Borisa Pavlovića, bio je srpski predstavnik Šabac. Načelno, čak i dosta uvjerljivo. Splićani su poveli (1:0 – Vrdoljak), ali to je bio jedini svjetliji trenutak mornarevaca u utakmici. Samo 4-5 minuta kasnije, već je bilo 4:1 za Šabac. Sigurno da Mornaru BS nikako na ruku nije išlo i što su brzo ostali bez čak dvojice igrača. Isključenje s pravom zamjene dobili su Goran Solje već u 8. minuti, u posljednjim sekundama prve četvrtine, a potom i Roko Akrap u 16. minuti odnosno opet u posljednjim sekundama četvrtine, sada druge. S dvojicom bitnih igrača manje u rotaciji, u utakmici punoj isključenja, značajno su umanjene šanse Mornara BS za imalo jačim otporom.Već tijekom druge četvrtine je Šabac došao do prednosti od 4-5 golova. Mornar BS je probudio laganu nadu početkom zadnje dionice nakon što je Hrvatić smanjio prednost suparnika na 10:8. Do sredine zadnje četvrtine su Splićani održavali minus 2, da bi posljednje četiri minute ostali bez postignutog gola. Istodobno su primili još tri, za konačnih 16:10 za Šabac.

Jadran sve riješio u dvije četvrtine

Jadran je bio i više no uvjerljiv protiv Partizana. U biti, Splićani su sve riješili u prve dvije četvrtine, a osobito u drugoj u kojoj su ‘pregazili’ Beograđane (7:1). Čak 11:3 bilo je na polovici utakmice za Jadran, te je našoj momčadi samo preostalo u narednih 16 minuta ‘čiste igre’ susret mirno privesti kraju. Nije međutim niti tada bilo previše opuštanja u igri jadranaša koje je s klupe vodio i dalje trener Kliškinjić, inače pomoćnik Mile Smodlake koji se pokazao pozitivnim na testu za koronavirus.Početkom posljednje četvrtine Jadran je golom kojeg je postigao Marino Čagalj ponovo došao do plus 8 (16:8), a u posljednjih sedam minuta susreta viđen je još samo jedan pogodak i to suparničkog sastava. Za Partizan je 1 gol postigao Hrvat, Lovre Miloš

Solaris poražen od Novog Beograda

Oba hrvatska kluba na turniru u Budvi, Mladost i Solaris su u zadnjem kolu imali najteže suparnike. Šibenčani su susreli s Novim Beogradom, silno ojačanim minulog ljeta, sudionikom Lige prvaka, te je bilo nerealno očekivati da bi mogli ozbiljnije ugroziti momčad zvijezda.Momčad trenera Vujasinovića je pitanje pobjednika praktički riješila u prvih 16 minuta. Nakon druge četvrtine je naime bilo 9:3 za Novi Beograd i priči je tu bio kraj. Valjalo je samo pričekati konačan omjer brojki postignutih i primljenih pogodaka.