Regionalna liga / 27. studenoga 2022.

PREMIER LIGA – Sažetak 6. kola u Zagrebu

Utakmicama 6. kola okončan je drugi turnirski termin Premier lige. U Zagrebu je on obilježen u ponajvećoj mjeri hrvatskim srazom Mladosti i Jadrana.

Briljantan Marcelić, solidni mladostaši

Hrvatski je derbi pripao Jadranu, što je nešto što pripada u rubriku ‘očekivano’. Međutim, Mladost je pružila vrlo dobar dojam i snažan otpor. Sada se možda tek ispostavilo koliko je zagrebačkom sastavu ipak bio potreban malo duži uvjetno rečeno ‘odmor’, odnosno razdoblje od desetak dana bez utakmica, u kojima su imali priliku trenirati, osvježiti se i uvježbavati. Takvi su ušli u ovaj tjedan u kojem su slavili prvo u domaćem prvenstvenom derbiju protiv Primorja EB, a ovaj turnir Premier lige završili omjerom 2-1.

Jadran je čisto i zasluženo pobijedio i tu nema spora. Vodili su Splićani uostalom cijelu utakmicu, s iznimkom početnih 1:0 za Mladost. No, isto tako valja navesti i briljantno izdanje vratara Splićana, a ‘dijete Mladosti’, Ivana Marcelića. Reprezentativni je vratar prikupio ukupno 17 obrana! Pa čak i da je pokoja samo ‘statistička’, brojka je svejedno ‘brutalna’ i kada imate takvog čuvara mreže, pobjeda se praktički podrazumijeva.

Mladost je više od tri četvrtine ‘puhala za vratom’ Jadranu, ne dopustivši im opuštanje. Jedan razlike za Splićane je bio na početku druge četvrtine (3:4). Tada je Jadran malo pojačao ritam i nakon druge dionice vodio s tri razlike (4:7). Mladost to baš i nije obeshrabrilo, dapače. Odličnom su obranom čuvali svoju mrežu u trećoj dionici pred kraj koje su stigli opet na samo gol zaostatka (6:7 i 7:8), da bi koju sekundu prije kraja četvrtine Jadran poveo s dva razlike (7:9 – Šetka). Tek je u zadnjoj četvrtini Smodlakin sastav osigurao pobjedu, otišavši na četiri gola prednosti što Zagrepčani više nisu mogli, ni stigli sustići.

Revijalni susret Novog Beograda

U ostalim utakmicama, Novi Beograd se baš lagano poigrao s Mornarom BS. Utakmica s malo osobnih pogrešaka (ukupno tek 8), dakle vrlo ‘čista’, a onda i relativno brzo okončana. Trener beogradskog sastava je posegnuo za određenim izmjenama, pa je tako prvi put na ovom turniru zaigrao gruzijski ljevak Šušiašvili, branio je inače drugi vratar Filipović, a odmarao je jedan od dvojice Grka, Angelos Vlachopoulos. Neovisno sastavu, Novi Beograd je za klasu jači od Mornara BS.

Solaris ostao bez boda

Sunčani su iz Zagreba otišli praznih ruku, bez boda. Nije baš i neočekivano. Za njih je ova konkurencija i u ovom trenutku čini se malo prejaka, uz to imaju problema i s ozljedama, tako da onda i pobjedu Šapca ne treba gledati kao neko veliko iznenađenje.

Ukupan poredak nakon 6 kola: Novi Beograd 15, Radnički 15, Jug Adriatic osiguranje 12, Jadran Split 12, C. zvezda 9, Mladost 9, Šabac 6, Partizan 4, Jadran (HN) 4, Mornar BS 3, Primorac 0 i Solaris 0.