Regionalna liga / 26. studenoga 2022.

PREMIER LIGA – sažetak 5. kola u Beogradu

Na beogradskom plivalištu Banjica, gdje od hrvatskih klubova na ovom turniru nastupa samo naš prvak Jug Adriatic osiguranje, subota nije ponudila dobrih vijesti.

Jugaši su doživjeli prvi poraz ove sezone u Premier ligi, a ova je utakmica imala nekih dodirnih točaka s derbijem skupine u Zagrebu. Naime, niti u ovom susretu naš klub nije niti jednom vodio. Dubrovčani su uspijevali tek u dva navrata poravnati (2:2 i 9:9). Nadalje, i na Banjici je suparnik hrvatskog prvaka rano i uvjerljivo poveo. U trećoj četvrtini je bilo čak 7:2 za Radnički.

Najraspoloženiji pojedinac u momčadi iz Gruža bio je hrvatski reprezentativac i kapetan Gospara, Loren Fatović. On je od prvih 5 pogodaka jugaša, postigao 4. Jednostavno, bio je usamljen. Ne sjećamo se kada su jugaši u prve dvije četvrtine postigli tek tri pogotka.

No, u drugoj se polovici zbivanja u bazenu malo mijenjaju. Kako je vrijeme odmicalo, odličnom obranom, a konačno i malo boljim napadom, jugaši su ‘grickali’ prednost Kragujevčana. Sve dok tri minute prije kraja utakmice Marko Žuvela nije poravnao (9:9). Jug Adriatic osiguranje je imao nekoliko napada čak i za moguću pobjedu, pa i u zadnjoj minuti, da bi zato na drugoj strani Miloš Ćuk pola minute prije kraja pogodio za 10:9 u korist srpskog predstavnika.

Imali su jugaši još puni napad za moguće izjednačenje, pred gol suparnika je uplivao i vratar Toni Popadić, upućen je i šut prema vrataru Dobožanovu, ali rezultat se više nije mijenjao.

U ostale dvije utakmice u Beogradu; Crvena zvezda – Primorac 9:6 (1:1, 2:3, 2:1, 4:1) i Jadran (HN) – Partizan 14:14 (2:5, 4:3, 3:3, 5:3).

Poredak nakon 5. kola: Novi Beograd 12, Radnički 12, Jug AO 9, Jadran 9, Mladost 9, C. zvezda 9, Jadran (HN) 4, Šabac 3, Mornar BS 3, Partizan 1, Primorac 0, Solaris 0.