Regionalna liga / 4. ožujka 2022.

PREMIER LIGA – Sažetak 2. dana u Zagrebu

Vrdoljak spasio Mornar BS poraza

Prvi su bod, u svojoj 11. ovosezonskoj utakmici ovog natjecanja osvojili igrači Budve, dok su se Splićani spasili poraza samo četiri sekunde prije kraja. No, nije bilo baš nekog veselja u oba tabora zbog ovakvog ishoda.
Budva je zapravo bili na sitan koračić do pobjede, oni su ispustili dva boda, ali ovime ujedno i matematički ispali iz Premier lige. Mornar BS teško baš da može bod protiv Budvana doživljavati kao uspjeh jer crnogorska je momčad ipak najlošija u cijeloj Premier ligi. To dokazuju brojke. Međutim, gol Marina Vrdoljak im osigurava razigravanje za ostanak u Premier ligi.

Da Mornar BS nije imao vrlo raspoloženog između vratnica Marina Kordića koji je ubilježio čak 16 obrana, a u napadu peterostrukog strijelca Marina Vrdoljaka, slika bi po mornarevce bila puno lošija. Budva je puno bolje ušla u utakmicu (vodstvo 4:1 nakon prve četvrtine), te su Crnogorci održavali konstantno 2-3 gola razlike. Sve tako do 6 minuta prije kraja i vodstva Budve 6:3.
U samoj su završnici potpuno pali. Vrdoljak je smanjio na 6:4, ali to je još bilo tih šest minuta prije kraja. Rezultat se nije mijenjao sve do posljednje minute. Dapače, ušlo se ‘debelo’ u zadnju minutu kada je Bušelić s igračem više pogodio, 40 sekundi prije kraja, za smanjenje (6:5), da bi nakon neuspjelog napada Budvana, u posljednjem napadu mornarevaca, Marin Vrdoljak smjestio loptu u suparničku mrežu za 6:6. Na semaforu je pisalo 4 sekunde do kraja.

Splićani slavili nad crnogorskim imenjakom

Mirno, bez stresa i drame, uvjerljivo, u biti onako kako i priliči sastavu iz vrha Premier lige. Ovo se odnosi dakako na splitski Jadran jer istina da je i crnogorski im imenjak, Jadran iz Herceg Novog momčad iz ili barem pri samom vrhu Premier lige, ali u bazenu je razlika… Najkraće rečeno, vidljiva.

Od prve do posljednje minute. Niti jednog trenutka splitski Jadran ne da nije dopustio suparniku izjednačenje, nego im nisu dopustili ni blizu toga.

Nakon uvodne tri i pol minute 2:0 za Splićane, pa 3:1 odnosno 4:1 na koncu prve četvrtine. U drugoj se nastavlja po istom scenariju. Ako je na kraju prvih osam minuta bilo tri razlike za momčad trenera Smodlake, nakon 16 minuta je razlika podignuta za jedan gol (6:2). ostalo je tako i tijekom treće četvrtine, a u zadnjoj je još malo pojačan ritam do zaključnih 11:6. Jadranaši u subotu imaju najjači ispit na turniru. Tada im za suparniku predstoji član Lige prvaka, malo možda prevrtljivi, ali svejedno vrlo jaki Novi Beograd.