Regionalna liga / 5. ožujka 2022.

PREMIER LIGA – Sažetak 2. dana u Kragujevcu

Jugaše koštalo loše otvaranje

U još jednom susretu klubova Lige prvaka, a koji su ujedno i u Premier ligi, pobjeda srpskog predstavnika. Jugaši su se nadali pobjedi koja bi ima za nagradu donijela završni turnir u Gružu, ali to se neće dogoditi. Vrlo loše otvaranje je presudilo hrvatskom doprvaku.
U prvoj četvrtini 3:0, pa sredinom druge dionice 5:1 za domaćina. Istina da je dubrovački sastav uspio poravnati čak (6:6) sredinom treće četvrtine, ali n i više od toga. Vrlo brzo nakon izjednačenja je domaćin opet poveo (8:6) i sad je tu prednost uspio održavati do kraja.

Partizan prejak za Solaris

Kada se pogledaju brojke, statistika, ma koliko ona zna ponekad biti i varljiva, u utakmici Partizana i Solarisa je presudila vrlo loša realizacija igrača više naše momčadi. S postotkom ispod 10, a on je kod Solarisa protiv Beograđana bio tek 9%, jako je teško dobiti utakmicu. No, tu valja pridodati i 11 minuta bez i jednog pogotka Šibenčana. Od sredine druge četvrtine, pa do početka posljednje. Upravo je u tom razdoblju Partizan u konačnici i ostvario pobjedu, odnosno osigurao tri boda – od 3:3 do 7:3. Čistih i visokih 4:0 za Partizan. Ključno i odlučujuće.