Regionalna liga / 4. ožujka 2022.

PREMIER LIGA – Sažetak 1. dana u Kragujevcu

Solaris slavio protiv Šapca

Odličan dan za hrvatske klubove na turniru u Šumadiji. Nakon slavlja jugaša, trijumf i Šibenčana. Solaris je pobjedu protiv vrlo dobrog Šapca ostvario u furiozne prve četiri minute treće četvrtine. Do tada, doslovno igra ‘gol za gol’. Malo u vodstvu srpski igrači, malo učenici trenera Marelje, ali i jedni i drugi nikada više od gola prednosti. Tako se otišlo na poluvrijeme s rezultatskom poravnatošću (5:5). Nakon ‘velikog odmora’ je slijedila odluka.

U četiri prve minute treće četvrtine isto toliko pogodaka. Prvo Goreta s igračem više, pa Malenica iz pozicijskog napada, zatim Erak iz napada s brojčanom prednošću igrača i konačno Pelicarić iz lijepe akcije. U čas reklo bi se, od 5:5 do 9:5 za Šibenčane. Prednost koja je održavana i održana do kraja. Najbolji igrač utakmice bio je Antun Goreta s 5 pogodaka. Šibenčane u subotu čeka još teži posao, ‘sudar’ s Partizanom.

U trećoj je utakmici u ovoj skupini, beogradski Partizan svladao domaći Radnički 12:10 uz 1 pogodak Lovre Miloša za pobjednika, a 2 gola reprezentativca Josipa Vrlića za poražene.

Pobjeda za uvod jugaša

Ne baš lagano i jednostavno, ali neosporno zasluženo. To bi bila u jednoj rečenici ocjena pobjede Jug Adriatic osiguranja u kragujevačkom 1. kolu turnira Premier lige, te punom bodovnom učinku protiv vrlo solidnih Kotorana.

Primorac je uostalom prije tjedan dana, u crnogorskom derbiju odigrao jako dobru, čvrstu i neizvjesnu utakmicu protiv Jadrana iz Herceg Novog. Tada su, nakon svojeg vodstva 4:1 do pred kraj treće četvrtine bili u egalu (7:7), da bi pali tek u zadnjoj četvrtini i izgubili na koncu dva gola razlike – 11:9.

Relativno slično je bilo na bazenu Park u Kragujevcu. Nije bilo baš tako visokog vodstva Kotorana (vodili su u tri navrata, minimalno – 0:1, 1:2, 2:3), ali održavali su neizvjesnost i držali utakmicu otvorenom sve do sredine treće četvrtine i rezultata 6:6. Tada su im jugaši u minutu i pol razrušili koncepciju.

Prvo kapetan Fatović iz peterca (7:6), pa Grk Papanastasiou iz protunapada (8:6), a onda još i Benić, s vanjskim šutom (9:6). Da smo u tenisu, rekli bi neki – “gem, set, meč”. Obožavatelji računalnih igara nadovezali bi se s – “Game over”. Doista je tako i bilo, jer od tog trenutka su jugaši samo održavali mirno stečenu prednost od tri gola, te tako završili utakmicu.

– Mučili smo se malo prve tri četvrtine, ali nisam ja baš ni očekivao da će to biti lako – nakon utakmice je rekao Vjekoslav Kobešćak, strateg dubrovačke momčadi.

Ono što upada u oči kao netipičan podatak je vrlo slaba realizacija igrača više i to obiju momčadi, a koju smo i provjerili kod trenera Gospara. Malo je, ali samo mrvicu bolja od kompjuterskog zapisa (1-11, a ne 0-11), što ipak ne mijenja bitnije ocjenu tog dijela igre.

Ipak, najvažnija je pobjeda naše momčadi koja im daje mirnoću više pred subotnji derbi u Kragujevcu protiv domaćina, Radničkog. Slave li i tada jugaši, bit će vrlo blizu domaćinstva završnog turnira.