Regionalna liga / 26. studenoga 2021.

PREMIER LIGA – Remi u derbiju Jadrana i Radničkog

Najzanimljivija utakmica, derbi kola, a možda i cijelog splitskog turnira, susret Jadrana i kragujevačkog Radničkog nije iznevjerio očekivanja. Odlična, dinamična utakmica koja je obilovala izmjenama momčadi u vodstvu, isključenjima, pa i crvenim kartonima, a presuđena je 8 sekundi prije kraja. Tada je naime Marko Radulović poravnao za Radnički na konačnih 14:14.

Momčad iz Kragujevca je prvi put nešto mrvicu osjetnije povela točno sredinom treće dionice (8:6), da bi golovima Butića dvaput i Bukića, Jadran preokrenuo u svoju korist (9:8). Pa ipak, u zadnjih se osam minuta ušlo rezultatski potpuno poravnato (9:9).

Zadnja je četvrtina golovima bila najbogatija, po 5 na obje strane. Ujedno, i s poprilično nervoze, isključenja. Splićani su ranije još, pred kraj treće četvrtine ostali bez Harkova, a u zadnjoj četvrtini i bez Pejkovića. To nije bilo sve. U zadnjoj je dionici crveni karton dobio trener vratara splitskog sastava, Renco Posinković, a dvije minute prije kraja i Mile Smodlaka, prvi strateg jadranaša. Minutu i 12 sekundi prije kraja, Luka Bukić je odličnim šutem sa srednjeg vanjskog, ‘probio’ suparničkog vratara Dobožanova za vodstvo 14:13.

Radnički je svoj zadnji napad imao međutim čak – četiri puta! Dvaput je obranio vratar Anić, ali se lopta odbijala do igrača Radničkog, jednom pak od bloka, a u onom završnom nasrtaju nakon pozvane minute odmora, s lijevog je krila pogodio za izjednačenje srpski reprezentativac Marko Radulović. Do kraja je ostalo samo 8 sekundi.

Jadran je uspio izvesti napad, Bukić je dodao lopta na vanjskoj liniji Mariniću-Kragiću, čiji udarac možda uz lagani dodir prstiju vratara Radničkog, zaustavlja greda.

Penava donio 3 boda Solarisu

U drugoj utakmici (kronološki prvoj 3. kola u Splitu), Šibenčani su došli do prve pobjede odnosno bodova na poljudskom turniru. U napetoj, uzbudljivoj utakmici, pobjedu Solarisu donio je Jerko Penava, dvije minute prije kraja.

Vaterpolo solidno dobar, barem s gledišta zanimljivosti i uzbuđenja. Prve dvije četvrtine potpuno izjednačene, da bi u trećoj domaćin turnira, splitski Mornar BS poveo čak 3 razlike (7:4). Istina, puno je tada bilo još za igrati. Samo do kraja te dionice, tri i pol minute. Ipak, s dva gola prednosti je momčad trenera Zdeslava Vrdoljaka ušla u zadnju četvrtinu (7:5). Solaris je stigao do izjednačenja (7:7) tri i pol minute prije kraja utakmice, na što je domaćin odgovorio novim vodstvom (Goran Solje za 8:7). Malo manje od tri minute prije kraja, Eugen Koprčina je izjednačio, da bi Jerko Penava s igračem više pogodio za, pokazat će se kasnije, pobjedu Sunčanih.

Mornar BS je bio blizu osvajanja barem boda, a zašto su na koncu ostali bez ijednog boda možda otkriva njihova realizacija igrača više, 4-15. Plus još nešto.

U trećem susretu ove skupine, Crvena zvezda je pobijedila Primorac iz Kotora 14:8.

Poredak: Jadran 7, C. zvezda 6 (-1), Solaris 3, Primorac 2, Radnički 1 (-1), Mornar BS 1.