Regionalna liga / 27. studenoga 2021.

PREMIER LIGA – Nova pobjeda jugaša i poraz mladostaša

U Beogradu je 5. kolo tamošnje skupine Premier lige donijelo polovičan uspjeh hrvatskim klubovima.

Jug Adriatic osiguranje je bez i najmanjeg problema, a s u određenoj mjeri racionaliziranjem energetske potrošnje došlo i do pete pobjede u isto toliko utakmica. Dubrovčani su svladali Budvu s 2 gola razlike, ali niti jednog trenutka nije ni bilo manje od toga. Bila je to od Dubrovčana strogo kontrolirana utakmica bez i najmanje bojazni da sva tri boda neće na gruški konto. Trener Kobešćak ujedno je sve 32 minute dao priliku mladom vrataru Antoniju Vukojeviću. Mladić je dobro obavio posao, vratar Toni Popadić malo odmorio, sve u svemu vrlo uspješno apsolviran zadatak.

To isto se ne može navesti i za mladostaše. Pune dvije četvrtine sa samo jednim postignutim, a 7 primljenih pogodaka (2. i 3. dionica), plus loša realizacija igrača više (3-16), nisu mogli Zagrepčanima donijeti ništa više ili bolje od poraza protiv Šapca. Mladost niti jednog trenutka nije ni bila u vodstvu, stalno u rezultatskoj defenzivi, da bi u trećoj četvrtini koju je suparnik dobio 4:0, Mladost potpuno ‘potonula’, odnosno izgubila i teorijsku šansu za učiniti nešto više.

U preostaloj utakmici 5. kola ove skupine, Jadran iz Herceg Novog je pobijedio beogradski Partizan 7:6.

Poredak: Jug Adriatic osiguranje 15, Novi Beograd 12, Jadran (HN) 6, Partizan 3, Šabac 3, Mladost 3, Budva 0.

Parovi 6. kola, večernji termin (27. studenoga)

(17.00) Jadran (HN) – Šabac (Arena Sport 2)