Regionalna liga / 27. studenoga 2021.

PREMIER LIGA – Jadranaši prvi na Poljudu

Mile Smodlaka, trener Jadrana imao je uoči splitskog turnira Premier lige cilj, vrlo jasan i bez okolišanja ga je naveo – prvo mjesto! Splićani su to i ostvarili. Potvrdili su to u subotnju večer pobjedom nad beogradskom Crvenom zvezdom.
U smirenoj igri, lišenoj ‘šokova’ ili drame neizvjesnosti, vodeći tijekom cijele utakmice. Već je visoko vodstvo Jadrana u prvoj četvrtini (4:1) dalo naslutiti lijep epilog. Istina, u drugoj četvrtini su Beograđani uspjeli u dva navrata izjednačiti (4:4 i 5:5), no to je ujedno bio i maksimum. Treću je četvrtinu Jadran riješio najuvjerljivije u svoju korist (4:1), te je zaliha od četiri pogotka za zadnju četvrtinu bila jamstvo nova tri boda Smodlakinog sastava. Luka Bukić s 5 golova, od kojih 2 iz peterca bio je prvo ime utakmice i pobjede Jadrana.

U prvoj utakmici 4. kola na Poljudu, Kotorani su nakon 2 remija i jednog poraza, došli i do prve pobjede, ali baš nad našim predstavnikom, šibenskim Solarisom. U prvoj polovici utakmice smo gledali potpuno izjednačen sraz u kojem je Primorac jednom tek malo osjetnije poveo, ako ćemo kao takvu računati razliku od 2 gola (5:3). No, šibenski je odgovor bio gotovo pa trenutačan, Pelicarić i Penava za 5:5 u zadnjoj minuti druge četvrtine.
Odluka o pobjedniku je ‘pala’ u posljednjim trenucima treće i prvim minutama četvrte četvrtine. Pelicarić je naime za Sunčane poravnao (7:7), točno 16 sekundi prije kraja treće četvrtine, da bi Kotorani preko Matkovića, pet sekundi prije kraja sebi ipak osigurali 1 gol plusa uoči zadnje četvrtine (8:7).
U tu dionicu su pak bolje ušli igrači Primorca koji preko Gopčevića i ponovo Matkovića dolaze do najveće prednosti na utakmici (10:7, malo manje od 6 minuta do kraja). Dvije i pol minute do kraja, Antun Goreta je iz peterca smanjio na minimalnih 11:10 za Primorac, no onaj dodatni, završni ‘udarac’ ili ‘zaveslaj’, onaj koji bi Sunčanima donio barem bod u ovoj utakmici, nije se dogodio.
Ispada tako da su 2-3 ‘dalekometna projektila’ s kraja treće i početkom zadnje četvrtine presudila utakmicu. Kolika je i tomu odgovornost vratara Marina Šparade, priupitali smo trenera Juru Marelju.

Blokovi u obrani su nažalost u nekim situacijama loše stajali, podbacila je kolektivna obrana, a što je posebno došlo do izražaja u branjenju bližeg kuta. S našim vratarom Šparadom sam ja generalno zadovoljan jer je on uostalom i jedan od naših najboljih igrača, on nas je u konačnici i ‘vukao’ cijeli dosadašnji dio sezone

– naglasio je šef stručnog stožera Šibenčana.

Kragujevački Radnički, prošlosezonski pobjednik Premier lige, danas i sudionik Lige prvaka, jednostavno je prejak za splitski Mornar BS. To je bilo znano i ranije, a u bazenu samo zorno dokazano. Kragujevčani su u poluvremenu već vodili 7:2, nakon treće dionice 8:2, a na koncu se zaustavili na 10 golova prednosti. Dometnimo da je u splitskoj skupini, u subotnjem jutarnjem terminu odigrana i zaostala utakmica 2. kola u kojoj je Radnički svladao Crvenu zvezdu 13:8.

Poredak: Jadran 10, Radnički 6, C. zvezda 6, Primorac 5, Solaris 3, Mornar BS 1.