Regionalna liga / 26. studenoga 2021.

PREMIER LIGA – Druga pobjeda Jadrana, bod za Mornar BS

U 2. kolu splitskog turnira Premier lige, Jadran je uvjerljivo došao do nova tri boda, dok je Mornar BS osvojio prvi.

Mornarevci su odigrali neodlučeno s kotorskim Primorcem kojem je to drugi uzastopni remi. U prvoj četvrtini je splitska momčad istina povela, pa i uvjerljivo (6:3), no najvećim dijelom susreta je to ipak bio vrlo izjednačen sraz. Uostalom, Primorac je već tijekom druge dionice praktički ‘uhvatio korak’ za Mornarom BS. Početkom treće su uspjeli i povesti (9:8), te smo od tada gledali potpuno otvoren, neizvjestan susret.

U zadnjoj minuti utakmice, Kotorani su imali minimalnu prednost (12:11), da bi 57 sekundi prije kraja Roko Akrap pogodio za konačnih 12:12. Najbolji pojedinac u momčadi Mornara BS bio je Marin Vrdoljak s čak 5 golova.

U drugoj utakmici 2. kola, Jadran nije ostavio ni mrvice sumnje u snagu i kvalitetu svoje momčadi. Već nakon prvih 8 minuta bilo je +5 protiv Solarisa (6:1), a kako je vrijeme odmicalo, prednost je samo rasla. Načelno, ipak iščekivajući ishod kako je to najavio i prije turnira trener Šibenčana Jure Marelja. Momčadi iz Lige prvaka (Jadran, Radnički, C. zvezda) u ovom su trenutku ipak jedna razina iznad Šibenčana.

Utakmica 2. kola Radnički – Crvena zvezda odigrat će se kasnije, odnosno u subotu, 27. XI. u 10.00 sati, te uz prijenos na Arena Sport 2.

Poredak: Jadran 6, C. zvezda 3 (-1), Primorac 2, Radnički 1 (-1), Mornar BS 1, Solaris 0.