Mlađi juniori, Prvenstvo Hrvatske / 14. svibnja 2023.

Poznati sudionici Final Foura u Rijeci

Utakmicama 19. i 20. kola, a koje su odigrane od petka pa do nedjelje (12. do 14. svibnja), završen je osnovni dio natjecanja za Prvenstvo Hrvatske mlađih juniora. Time smo ujedno dobili i najbolje četiri momčadi koje će sudjelovati na završnom turniru ili Final Fouru, 20. i 21. svibnja u Rijeci. Na završni su se turnir plasirali – Jug Adriatic osiguranje, Primorje EB, Mornar i Zadar 1952. Temeljem poretka poznati su i polufinalni parovi: Jug Adriatic osiguranje – Zadar 1952 odnosno Primorje EB – Mornar.

Derbi vikenda, jedan od najznačajnijih susreta 19. kola odigran je u Rijeci gdje je Primorje EB učvrstilo drugo mjesto pobjedom nad Zadrom 1952, (16:10). Riječani su najveći posao obavili u prvoj četvrtini koju su dobili 5:1, a Len Dujmić u pobjedničkom je sastavu ujedno boi i prvi strijelac utakmice sa 6 pogodaka.

Splitski Mornar je učvrstio treće mjesto pobijedivši u istom kolu doma momčad Mladosti, (12:7). Momci trenera Marija Oreba kontrolirala je utakmicu cijelim tijekom, u poluvremenu su već vodili 7:2, nakon treće dionice 10:5, a najbolji strijelac bio je Dražen Jelinčić s 4 gola.

Medveščak je imao vrlo važan vikend jer su se Medvjedi borili za četvrto mjesto. U petak su svladali Solaris u Šibeniku, (13:7). Ključna je za Medveščak bila utakmica protiv Mornara u Splitu, u subotu. Pobjedom bi se Zagrepčani bodovno izjednačili sa Zadranima, ali bi zbog boljeg međusobnog omjera (10:11 i 9:6 u međusobnom omjeru). U izjednačenoj utakmici, Medvjedi su bili blizu cilja. Minutu i pol prije kraja vodili su 9:8, da bi prvo Karlo Miše poravnao, a pola minute prije kraja, iz protunapada je Dražen Jelinčić postigao svoj peti gol na utakmici. Pogodak za pobjedu Mornara i gašenje nada medveščakovaca.

Jugaši su odradili dvije utakmice. Prvo su u petak slavili u Splitu protiv Jadrana, (13:8), te su već tom pobjedom osigurali prvo mjesto. Nakon prve četvrtine 6:1, a nakon druge je bilo 7:1 za goste. Po 5 su golova postigli Duje Cuzzi (Jadran) i Maroje Šušić (Jug Adriatic osiguranje). Potvrdili su Dubrovčani prvo mjesto u nedjelju oko podneva, svladavši i drugu splitsku momčad, POŠK 1937, (15:11). Maroje Šušić je postigao 6, a Petar Kulaš 5 golova za pobjednike.

U subotu je još, u 20. kolu, Mladost slavila u Crnici kod Solarisa, (16:12). Niko Šošić je za pobjednika postigao 7 golova.