Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 2. travnja 2021.

POŠK osigurao drugo mjesto

Splićani su u tri dana osvojili 6 bodova. Prvo prošle srijede protiv Galeba MR (15. kolo), a onda i večeras, u petak protiv ‘fenjeraša’ iz Zadra (16. kolo). S ovom potonjom pobjedom, uvjerljivom i očekivanom nad momčadi Zadra 1952, POŠK je osigurao drugo mjesto u Ligi za ostanak, a time i četvrtfinale doigravanja. Naime, sastav trenera Zajmovića ima sada 5 bodova prednosti pred KPK i Galeb MR, a kako je svima preostala još samo jedna utakmica (Galeb MR – Medveščak i zaostali susret KPK – POŠK), računica je jasna.

Na Poljudu je sve baš bilo jasno i odlučeno (ukoliko je uopće i bilo neke dvojbe) nakon prve četvrtine koju je domaćin dobio 6:1. Nastavilo se tako i u drugoj četvrtini s 7:1 i da ne duljimo.

Povrh svega, gostujući je trener ostao i ‘kratak’ za jednog igrača u rotaciji jer je vrlo brzo tri osobne zaradio Roko Bašić, tako da je i onaj teorijski 1% šanse gostiju za čudo, brzo sveden na nulu.