Regionalna liga / 17. ožujka 2024.

Porazi Zadrana i Korčulana

U nedjelju su dva hrvatska kluba nastupala u regionalnoj A1 ligi, no nažalost oba se ne mogu pohvaliti dobrim rezultatima.

U poretku od 1. do 4. mjesta, Valis je u svojem bazenu u Valjevu svladao korčulanski KPK s čak 6 golova razlike i 21 postignutim pogotkom. Slabija utjeha Korčulanima ostaje podatak da su u Vlahi Pavliću imali najboljeg strijelca utakmice (6 pogodaka). Korčulani su samo prvu četvrtinu odigrali na visokoj razini. U toj su dionici jedino i vodili (0:2, 2:3 i 3:4), da bi u sljedeće tri četvrtine Valis došao jako brzo do osjetnijeg vodstva.

U zadarskom Višnjiku je odigran susret za poredak od 5. do 7. mjesta. Vojvodina koja je dan ranije pobijedila Medveščak u Zagrebu, slavila je i u nedjelju.

Konačnih 12:11 za Novosađane se čini tijesnom pobjedom, ali baš i nije bilo tako. Prva je četvrtina završena 5:1 za goste, početkom druge je bilo i 6:1. Niti jednog trenutka se Zadrani nisu primaknuli na manje od dva gola zaostatka, a nerijetko je bilo 2-3 pogotka razlike. U zadnjoj četvrtini su gosti vodili ‘komotno’, 12:8 malo manje od dvije minute do kraja. Tada su stali i dopustili domaćinima da malo ublaže poraz.