Euro kup / 27. listopada 2022.

EUROKUP (kvalifikacije, Šabac) – Solaris izgubio s 10 razlike

Nažalost, očekivani ishod prve utakmice našeg predstavnika na kvalifikacijskom turniru u Šapcu. Domaćin turnira je vrlo visoko (16:6) pobijedio Solaris, a očekivano stoga što su Šibenčani, kako smo i najavljivali, već uoči utakmice bili u velikom problemu.

Momčad trenera Marelje igrala je naime sa samo 11 igrača, bez kažnjenog Vice Eraka koji je odradio sada prvu od 2 utakmice zabrane igranja zbog crvenog kartona s prijašnjeg turnira u Solunu, dok je Jerku Penavi slomljen nos protiv Primorja EB, pa ga ni nema na ovom turniru.

Čak dvojica igrača manje u rotaciji je nešto što se u vaterpolu, pa onda još u europskim utakmicama i protiv ozbiljnog suparnika kakav je Šabac (dodatno i u njihovom bazenu), moralo osjetiti.

Šibenčani su samo malo i kratko, u 3. minuti uspjeli privremeno bljesnuti (vodstvo 2:1), ali već do kraja prve četvrtine je bilo 5:2 za Šabac. Uspio je Solaris održavati koliko-toliko ravnotežu i tijekom druge dionice koja je završila 6:4 za domaćina (bilo je i 6:5), ali u drugom dijelu utakmice se izrazito osjetila svježina u bazenu koja je logično bila na strani suparnika. Najbolji pojedinac utakmice bio je srpski reprezentativac u sastavu Šapca, inače izvrstan šuter s vanjske pozicije, Ognjen Stojanović koji je postigao 6 golova.

U drugoj utakmici 1. kola šabačkog turnira, talijanski Trieste je pobijedio Jadran iz Herceg Novog 11:9. Dva gola je za momčad iz Trsta dao Ivo Bego, a 1 Mislav Vrlić.

Solaris u petak igra dvije utakmice. Prvo u podne protiv Triestea, a navečer od 18.30 sati protiv francuskog Pays d’Aix Natationa.