Euro kup / 27. rujna 2024.

Poraz Šibenčana, pobjeda Dubrovčana

Skupina F – (Jug Adriatic osiguranje)
Hrvatski doprvak ubilježio je i drugu pobjedu na kvalifikacijskom turniru u francuskom Aix-en-Provenceu. Ovog puta je svladan talijanski prvoligaš De Akker iz Bologne za kojeg između ostalog nastupa naš branič Kristijan Milaković.

Izuzmemo li kratkotrajno vodstvo Talijana u prvoj četvrtini (2:1), sve ostalo proteklo je u znaku jugaša. Uostalom, već u drugoj četvrtini naš je predstavnik poveo 6:3, a razlika od tri gola ostala je i nakon prve polovice susreta, 8:5. Tijekom treće četvrtine De Akker je uspio smanjiti na gol zaostatka (8:7), no tada su uslijedila tri dubrovačka gola (Žuvela s igračem više, Cabanas iz protunapada, te centar Herceg) za uvjerljivo vodstvo 11:7. Uz to, pred kraj ove dionice, Talijani su ostali bez dvojice igrača u rotaciji (treća osobna za Urbinatija i A. Condemija). U zadnjoj četvrtini će ostati i bez još dvojice (Tringali i Milaković), te je time put do nova tri boda za Kobešćakovu momčad bio širom otvoren.

U subotu jugaši igraju već u 11.30 sati sljedeću utakmicu protiv njemačkog prvoligaša, Ludwigsburga.

Skupina C – (Solaris)
U Barceloni, glavnom katalonskom gradu tamošnji su kvalifikacijski turnir Eurokupa otvorili naš Solaris i grčki doprvak Vouliagmeni. Suparnici su se pokazali boljim, a trijumf su u biti ostvarili u samo tri minute zadnje četvrtine.

Tri i pol četvrtine je utakmica na otvorenom bazenu u Barceloni bila jednako tako otvorena odnosno izjednačena. Grci puno agresivniji u obrani što je i rezultiralo većim brojem njihovih osobnih, čak 16. Odnosno, dvostruko više od Solarisa koji je ostao na 8. Imalo je sastav srpskog trenera Vujasinovića i određenih problema u realizaciji napada s igračem više. Na koncu 2-6. S druge strane, Solaris je odigrao vrlo dobro u oba smjera. Istina je da su Grci vodili praktički cijelu utakmicu, ali Šibenčani bi ih u stopu pratili, izjednačavali odnosno nisu dopuštali da Vouliagmeni odmakne na više od gola prednosti.

Početkom zadnje dionice Solaris je poveo. Prvo Petković za egal (8:8), a potom Pelicarić s 2 metra za vodstvo (9:8). Bilo je to točno 6 minuta do kraja. Grke kao da je to razljutilo, pa su u samo tri minute postigli tri uzastopna gola, preokrenuli do vodstva 11:9. Nakon dva propuštena napada s igračem više Šibenčana, suparnik je iz protunapada iznudio peterac, a njega je Almyras pretvorio u gol za 12:9. Budući da je to bilo samo malo više od minutu do kraja (1.18), bilo je jasno da će prva tri boda na stranu Vouliagmenija.

Solaris u subotu igra u 2. kolu protiv talijanskog prvoligaša Quinto iz Genove. Utakmica će početi u 16.30 sati.