U16 reprezentacija / 2. svibnja 2024.

Poraz od Španjolske

U 2. kolu međudržavnog turnira za igrače do 16 godina, a koji se održava u Budvi, u Crnoj  Gori, hrvatska je reprezentacija pretrpjela prvi poraz. Bolja je bila reprezentacija Španjolske, 13:10.

Najvećim dijelom je utakmica rezultatski bila posve izjednačena. Španjolska je većim dijelom bila u vodstvu, nerijetko po dva gola razlike, ali bi svaki put naši mladići uspijevali iznova poravnati (od 5:3 do 5:5 u drugoj četvrtini ili od 8:6 do 8:8 u trećoj dionici). Upravo je posljednje navedeno izjednačenje bilo i zadnje u ovom susretu.

U posljednjih osam minuta Španjolska je povela s najvećom razlikom (12:9), a istu su razliku i održali do kraja utakmice. Mihael Mladineo je s 4 gola bio najbolji strijelac u našoj reprezentaciji, ali ujedno s dvojicom Španjolaca (Millanom i Comabellom) najbolji strijelac cijele utakmice.

U petak, 3. svibnja naša će reprezentacija odigrati dva susreta. Ujutro od 9.00 sati protiv Italije, te od 20.00 sati sučelice domaćina, Crne Gore.