Regionalna liga, Seniori / 11. studenoga 2023.

Ponovo tri slavlja hrvatskih klubova

U 3. ili pretposljednjem kolu zadarskog turnira A1 lige, skupine Zapad, ponovo bilježimo pobjede tri hrvatska kluba ili posrtaj samo jednog. U biti, računica je jednostavna, a to pokazuje i prvenstvena ljestvica ove skupine.

Kotorski Primorac je puno jači od sviju i njega jednostavno hrvatski klubovi ne uspijevaju skinuti s trona. No zato, sa svim preostalim crnogorskim momčadima, te reprezentacijom Slovenije hrvatski klubovi izlaze manje-više lagano na kraj.

KPK presudio u prvom dijelu

Korčulani su ključnu prednost za pobjedu protiv Budve ostvarili u prve dvije četvrtine. Dva gola prednosti u prvoj, te tri u drugoj četvrtini za spokojan nastavak ‘priče’ odnosno utakmice protiv najslabije momčadi u skupini A ili Zapad, A1 lige. Još kada dodamo da su Korčulani iskoristili 4 od 6 peteraca, onda je pobjeda zapravo i tim uvjerljivija. Najveći obol u njoj dao je Tin Fabris koji je postigao 5 golova, od toga jedan iz kaznenog udarca. Istina, jedan od neiskorištenih peteraca je i njegov, ali u konačnici to ništa ne mijenja na ocjeni i ukupnom rezultatu.

Medveščak petercima do dva boda

Trećeg dana natjecanja, ali i općenito nakon duže vremena, jedna je utakmica odlučena tek nakon izvođenja peteraca. Bio je to dvoboj zagrebačkog Medveščaka i Cattara iz Kotora. Crnogorska je momčad cijelo vrijeme vodila, dok je Medveščak uspio samo dvaput izjednačiti – 6:6 i osobito značajno, 8:8 u zadnjoj četvrtini. Naime, na ulasku u zadnju dionicu Cattaro je poveo s dva gola razlike (6:8), da bi Medvjedi uzvratili prvo brzim golom Vida Brčića za smanjenje zaostatka (7:8). Gol za izjednačenje (8:8) postigao je Nikola Šimunović, tri minute prije kraja utakmice.
Dugačko raspucavanje peteraca s ukupno 8 šuteva sa svake strane, okončano je u korist Medveščaka i to nakon što je vratar Zagrepčana, Luka Podrug uhvatio pokušaj Marka Milića i to s obje ruke! Bravo za vratara!

Splićani brzo ‘razoružali’ Slovence
Slovenska reprezentacija se može nositi s crnogorskim klubovima poput Budve i Cattara, te su tu dosad i ishodili ukupno tri pobjede, ali nemaju šanse s Hrvatima. Pokazala su to dosadašnja tri natjecateljska dana u Zadru. Prvo Medveščak, pa KPK, a sada i OVK Split. Još nije istekla 7. minuta utakmice, a OVK Split je već vodio 6:0. Doista ekspresno završena utakmica.

Zadar 1952 pokleknuo pred kraj

Domaćin turnira, sastav Zadra 1952 pružio je dosad najjači otpor favoriziranom Primorcu, vodećem sastavu skupine Zapad A1 lige. Zadar 1952 je bio na pragu senzacije. Zapravo, točno tri četvrtine utakmice bili su potpuno ravnopravan partner, pa rezultat uoči zadnje dionice najbolje i oslikava zbivanja u bazenu Višnjika – 8:8.

No, u zadnjih osam minuta Primorac je iskazao svu svoju silinu. Probojnost s igračem više, kontre, ali i treća isključenja Zadrana (Grozdanić, Bašić i Jurišić) učinila su svoje. Taj dio igre je Primorac dobio čak 6:1.