Challenger Cup / 21. listopada 2023.

Polovičan uspjeh Hrvatica u Novom Sadu

U subotnjim večernjim utakmicama 4. kola Challenger kupa, skupina A koja se igra u Novom Sadu, polovičan su uspjeh ostvarili hrvatski klubovi.
Naime, Vojvodina je svladala splitski Jadran 13:12 i to temeljem velikog preokreta u zadnjoj četvrtini. Prve tri dionice su izabranice trenera Aljoše Kunca vodile, uoči zadnjih osam minuta 11:9, no zadnji dio igre dobile su Novosađanke 4:1. Posljednji, pobjednički gol postigle su samo 1.15 minuta prije kraja utakmice.

Hrvatske prvakinje, igračice Mladosti nisu imale problema protiv sastava City of Manchester. Žabice su slavile uvjerljivo, 16:8.

U zadnjem kolu koje je na rasporedu u nedjelju (22. listopada), Jadran će igrati od 09.30 sati protiv turskog ODTU koji nema niti jedan bod, dok će Mladost u vodu protiv Vojvodine s početkom u 11.30 sati.
Dva prvoplasirana sastava osigurat će nastavak natjecanja, trenutačno Vojvodina ima 9 bodova, a Jadran i Mladost po 6.