Svjetsko prvenstvo, U20 reprezentacija / 11. rujna 2023.

Sjajan otpor favoriziranim Australkama

Hrvatice u Coimbri ostaju u osmini finala neovisno porazu od Australki, budući da je bila riječ o susretu koji je svakoj od ove dvoje reprezentacije u biti određivao suparnice u osmini završnice, već u utorak, 12. rujna. Nakon utakmice s Australijom znamo da će to biti – Italija.

Naime, Australija je pobijedila naše djevojke, ali puno, puno teže nego što su to možda one same očekivale, odnosno naše su igračice pružile načelno vrlo dobar otpor. Naše su reprezentativke dale u biti možda čak i svoj maksimum, jer uostalom uoči zadnje četvrtine je rezultat bio poravnat – 6:6. U završnici susreta, činilo se kao da su Australke imale nešto malo više snage i brzine, te to i pretvorile na koncu u svoju pobjedu 11:8.

Hrvatska je odlično počela, dobila prvu četvrtinu 3:2, pa čak i veći dio prve tri četvrtine vodila, makar minimalno. Australija je ipak uspjela dohvatiti zaostatak uoči zadnjih osam minuta, da bi tada uslijedila opisana završnica.
Naša će reprezentacija u osmini finala u utorak (12. IX.) sučeliti snage i znanje protiv vrlo jake Italije. Ova utakmica će početi u 18.00 sati po našem vremenu.