Kup Hrvatske, Mlađe juniorke / 23. travnja 2023.

Pokal za jadranašice

Igračice splitskog Jadrana osvojile su nacionalni kup u uzrastu mlađih juniorki. Na završnom turniru odigranom u subotu i nedjelju u poljudskom bazenu u Splitu, jadranašice su ubilježile sve tri pobjede.

Nakon subote kada su u prva dva kola bile bolje od gradskih suparnica iz POŠK-a 1937, (16:4), te i od dubrovačkog Juga, (16:12), u nedjelju su potvrdile primat. U srazu s Mladosti matematički je Jadranu bio dostatan i remi za ukupnu pobjedu, ali igračice trenerice Brune Barišić ništa nisu željele prepustiti slučaju.

Manja nesigurnost u prvoj četvrtini koju je dobila Mladost (1:0), otklonjena je u drugoj dionici koju su mlade Splićanke dobile furiozno (5:0). Na kraju treće četvrtine bilo je i plus 6 za jadranašice (8:2), ali nije se ni tada Jadran opustio, dapače. Do dvije minute prije kraja bilježimo najveću prednost, čak 11:2. Jasno da su posljednje dvije minute mlade Splićanke više provele u neobaveznoj igri, razmišljale o veselju osiguranog trofeja, nego o obrani svojih vratiju, pa su samo zato mogle primiti četiri gola u zadnje dvije minute. Na koncu je završilo 11:6 za Jadran.

U drugoj utakmici 3. kola, Jug je svladao POŠK 1937, glatko, 11:7. Poškovke su dobile prvu dionicu (3:2), ali su kao i u prethodnoj utakmici, uzvratile suparnice s glatko dobivenom drugom dionicom, (3:0). Kod pobjednica je najviše golova postigla Nina Jazvin – 5.

Za najbolju igračicu završnog turnira Hrvatskog kupa mlađih juniorki, proglašena je Jelena Butić (Jadran), dok je najbolja vratarka, Lana Korać (Jug).