Svjetsko prvenstvo, U16 reprezentacija / 28. lipnja 2024.

Početak u Manisi s pobjedom

Pobjedom i punim bodovnim učinkom startale su naše igračice na Svjetskom prvenstvu do 16 godina u turskoj Manisi. U 1. je kolu svladana Njemačka u vrlo izjednačenoj utakmici koja je načelno bila ‘otvorena’ sve do malo više od minute prije kraja kada su naše djevojke povele 9:6 i time osigurale pobjedu.

Povele su Njemice i to golom – Hrvatice! Mara Džaja koja igra za Esslingen, njemačka je reprezentativka i štoviše kapetanica tog sastava. U zadnjoj minuti prve četvrtine Nina Jazvin je poravnala s 2 metra, da bi početkom druge dionice Ana Brzović prvi put dovela Hrvatsku u vodstvo (2:1). Ne zadugo jer je već u sljedećem napadu Njemačka izjednačila (2:2). Rezultatski potpuno izjednačena utakmica nastavila se tijekom cijele druge i treće četvrtine. Uoči zadnje dionice odnosno posljednjih 6 minuta koliko igraju djevojke u ovom stupnju natjecanja, Hrvatska je ušla s prednošću jednog gola (6:5).

Prvi je put neki od sastava poveo s više od gola razlike početkom zadnje četvrtine. Bila je to Hrvatska preko Petre Galić (7:5 iz napada s igračicom više). Njemice su smanjile na 7:6, da bi Lara Srhoj iz peterca, te Nea Matičević šutem s vanjske pozicije, 1.10 minuta prije kraja dovela našu vrstu u prednost od tri gola – 9:6.

Sve što su suparnice stigle učiniti u zadnjoj minuti bila su dva gola za ublažavanje njemačkog poraza.

Sljedeću, ujedno zadnju utakmicu u našoj skupini, Hrvatske će odigrati sutra od 09.15 sati protiv reprezentacije Francuske.