Nade, Prvenstvo Hrvatske / 29. ožujka 2023.

Počeo završni turnir u Splitu

Utakmicama 1. kola u skupinama A i C, a to su skupine koje imaju po 5 sastava, za razliku od ostale dvije grupe po 4 kluba, u Splitu je počeo završni turnir Prvenstva Hrvatske za urast Nade.

U A skupini, na startu jedna neizvjesna utakmica. Makarski Galeb MR je tijesno svladao riječko Primorje EB 7:6 u naglašeno ravnopravnoj utakmici. Pobjednik je odlučen tek pola minute prije kraja golom Ivana Bartulovića za Makarane.

U drugoj utakmici ove skupine, Zadar 1952 je bio uvjerljiv protiv Opatije LRH, 15:6. Nakon prve četvrtine je već bilo 7:0 za Zadrane, a bilježimo i 8:0 ili 12:1 pred kraj treće četvrtine itd.

U skupini C, dva gradska derbija. U biti sučeljavanja klubova iz istog grada, ali rezultat će vam sve reći o odnosu snaga u vodi.

Jadran je svladao OVK POŠK 27:2 (Banovac i Mirkut po 5 golova), dok je ZPK bio bolji od Medveščaka 14:5 (Kero 6 golova za pobjednika).