1B liga / 15. travnja 2023.

Počeo drugi dio natjecanja

Utakmicama ukupno 10. kola, a prvog u drugom dijelu nadmetanja, nastavlja se Prva B liga. Ova je liga sada razdijeljena na ‘gornji dom’ u kojem se momčadi bore za poredak od 1. do 5. mjesta i ‘donji dom’ ili borba za poredak od 6. do 10. mjesta.

U borbi najboljih 5 momčadi ove je subote na rasporedu bila samo jedna utakmica. U riječkom bazenu Zdravko Ćiro Kovačić, Opatija LRH je ugostila Jadran iz Kostrene i na tragu očekivanog, ubilježila pobjedu, 10:8. Kostrenjani su se pokazali kao ‘tvrd orah’. Drugu i četvrtu četvrtinu su odigrali u ‘egalu’, tek su prvu i treću ubilježili ‘zaostatak’ od po jednog gola. Kostrenjani su u drugoj četvrtini nakratko i vodili (3:4), da bi potom slijedio obrat i vodstvo Opatijaca (7:4). Manje od pet minuta do kraja utakmica je bila posve ‘otvorena’ nakon što je Luka Šunjić za Jadran smanjio na 8:7, da bi s dva uzastopna gola Marka Blažića i Duje Tomića, opatijski sastav otišao na nedostižnih tri gola prednosti (10:7), koje je svojim četvrtim golom na utakmici uspio ublažiti Mario Gudić.

Preostala utakmica ovog poretka, Bellevue POŠK 1937 odigrat će se u utorak, 18. ovog mjeseca jer je u Dubrovniku gruški bazen rezerviran ovog tjedna za veliki turnir “Tomo Tournament”. Slobodan je sastav makarskog Galeba MR.

U poretku od 6. do 10. mjesta, revija pogodaka u Sisku. Ljubitelji vaterpola ondje su vidjeli čak 37 golova i pobjedu domaćina. Siscia je bila bolja od Crikvenica 22:15. Deni Komosar Pavičić je bio prvi strijelac pobjedničkog sastava i cijele utakmice, postigavši čak 7 golova.

U Utrinama je domaći Zagreb nanio i 10. poraz rovinjskom Delfinu, 14:11. Prva četvrtina koju je Zagreb dobio čak 6:0 usmjerila je tijek cijele utakmice, a najbolji strijelac bio je Luka Brčić sa 6 pogodaka.