Pobjede ZG klubova u dvije lige

Za zagrebačke je klubove ovaj petak u regionalnim ligama bio uspješan. Mladost je slavila u Premier ligi u Šibeniku, dok je Medveščak slavio malo južnije, u Splitu protiv POŠK-a 1937 u A1 ligi, skupina A.
No, to su jedine dvije sličnosti iz ova dva susreta.

Nadmoćni Žapci

U 5. kolu Premier lige, Mladost je slavila uvjerljivo, te zasluženo u Šibeniku protiv domaćeg Solarisa. Zagrepčani su golovima Vukičevića, Harkova, Bukića i Lazića nakon pet i pol minuta igre vodili već 4:0. Domaćini su prvi gol postigli doslovno sekundu prije kraja prve četvrtine (Vlahović iz protunapada).
Gosti iz Zagreba su tek u jednom kratkom trenutku vodili ‘samo’ s dva gola razlike (6:4, pred kraj druge četvrtine). Naime, Žapci su u prvoj polovici susreta ‘držali’ Šibenčane na 3-4 gola razlike. U drugoj polovici utakmice Mladost je dodatno pojačala ritam, Solaris očigledno pao, te onda ne čude vodstva mladostaša od 10:5, pa 12:6 u trećoj odnosno 15:7 u zadnjoj četvrtini.
Mladost je vrlo velik broj pogodaka postigla s lijeve strane, dok je zonskom obranom potpuno neutralizirala šibenski napad.

Medvjedi tek u završnici do pobjede

U A1 ligi, skupina A, Medveščak je u zadnjim minutama tek svladao POŠK 1937 u Splitu. Splićani su odlično odigrali, vjerojatno dali i maksimum od sebe u prve tri četvrtine. Domaćin je praktički cijelu utakmicu vodio protiv vodećeg sastava skupine A, momčadi bez poraza. Samo je dvaput kratko, sredinom utakmice, Medveščak imao prednost jednog gola. Međutim, nakon treće četvrtine je bilo +2 za POŠK 1937 odnosno rezultatski, 11:9.
U zadnjoj dionici, gosti su krenuli na sve ili ništa i to im se isplatilo. ‘Trgnuli’ su se Zagrepčani i potpuno preokrenuli tijek zbivanja u toj četvrtini koju su dobili čak 5:1 odnosno za konačnu pobjedu 14:12. Nikola Šimunović iz Medveščaka je s 5 golova bio najbolji strijelac susreta.