Mlađi juniori, Prvenstvo Hrvatske / 22. travnja 2023.

Pobjede Zadra i ZG klubova

U subotu su odigrane tri utakmice natjecanja za Prvenstvo Hrvatske mlađih juniora. Od toga je jedna bio susret 17. kola i upravo je utakmicom u Višnjiku između Zadra 1952 i Mornara BS kompletirana prvenstvena runda.
Zadrani su bili vrlo uvjerljivi protiv mornarevaca pobijedivši ih s čak 11 golova razlike, (17:6). U golijadi Zadra 1952 istaknuli su se malo više od ostalih Karlo Kulišić s 5 pogodaka, te Toni Galušić s 4 gola.

Odigrana su i dva para 18. kola, oba u Zagrebu, a u oba su i slavili domaći ili zagrebački klubovi u srazu s vršnjacima iz Splita. Mladost je bila bolja od POŠK-a 1937, (15:12). Susret je načelno odlučen tek u zadnjoj četvrtini u koju su momčadi ušle rezultatski izjednačene, 10:10. No, Mladost je bila ta koja je diktirala tempo, pa i kretanje rezultata, stalno bila, u vodstvu. U dva navrata i s 3 gola prednosti (8:5 i 10:7). Kod pobjednika je briljirao Fran Dobrić postigavši čak 8 pogodaka ili i statistički više od polovice cijele svoje momčadi.

Medveščak je pak bio bolji od Jadrana, (10:6). Ovdje su Medvjedi ključnu prednost napravili u drugoj četvrtini koju su dobili 4:1, te s ukupno 6:3 okončali prvi dio utakmice. Do kraja susreta Medveščak više ni ‘spuštao’ svoju prednost ispod 3 gola razlike, a ubilježili smo u zadnjoj četvrtini i 5 razlike za mlade Zagrepčane.

Preostala dva susreta 18. kola mlađih juniora na rasporedu su u nedjelju, 23. travnja u Zadru i Rijeci.