Mlađi juniori, Prvenstvo Hrvatske / 23. travnja 2023.

Pobjede Riječana i Zadrana

Dvjema utakmicama na Kantridi odnosno Višnjiku, u nedjelju je kompletirano i 18. kolo Prvenstva Hrvatske za mlađe juniore.

U Rijeci u srazu drugog i trećeg na tablici, Primorje EB je bilo bolje od Mornara BS, (13:8) u utakmici u kojoj su domaćini zapravo, iz minute u minutu samo lagano povećavali vodstvo. Po 4 su pogotka postigli Len Dujmić za mlade Riječane odnosno Dražen Jelinčić kod mornarevaca.

U Zadru – susjedski derbi. Zadrani protiv Šibenčana, Zadar 1952 protiv Solarisa, a bodovi ostaju u Donatovom gradu, (18:10). Ukoliko je pobjeda primorjaša oslikana kao vrlo uvjerljiva, što tek reći za ovu Zadrana. Jedini svijetli trenutak za goste iz Krešimirovog grada bilo je početno vodstvo, (0:1). Već na isteku prve dionice vodili su domaćini 3:1, pa u drugoj 5:2 i 6:3, a u trećoj je uslijedila potvrda pobjede, vodstvo 13:8. Ante Donđivić je 5 puta tresao mrežu gostiju, a po još 4 puta su mu se pridružili dva Karla, Kulišić i Ražov. S tako raspoloženim tercetom, lakše je i za shvatiti osam razlike na koncu za Zadar 1952. Istina i da je Niko Radovčić postigao 4 za male Sunčane, ali bio je očito usamljen