Liga prvaka / 8. rujna 2023.

Pobjede jugaša i primorjaša

Sjajan početak kvalifikacija za Ligu prvaka za oba naša predstavnika. Jugaši su slavili uvjerljivo doma, a pomalo iznenađujuće, zato i vrlo slatko, primorjaši u gostima u Rumunjskoj i to protiv tamošnjeg domaćina.

Furiozni Gospari

Odlično je naš doprvak Jug Adriatic osiguranje počeo kvalifikacijski turnir u Gružu. Uzaludnim se ipak pokazalo za rumunjskog predstavnika, bukureštanski Dinamo, ojačavanje u zadnji trenutak s najboljim rumunjskim vaterpolistom svih vremena, centrom Cosminom Raduom koji se nakon dvogodišnje pauze vratio ponovo u bazen. Niti Radu nije bio na pomoći Dinamu.

Jugaši bitno jači, brži, pa i uigraniji od gostiju iz Rumunjske. Pobjednik je riješen već sredinom druge četvrtine kada je Jug Adriatic osiguranje povelo 5:1. Do poluvremena je bilo i još malo bolje, za našeg predstavnika dakako, 8:2.

Nisu popuštali u tempu jugaši ni u trećoj četvrtini koju su baš kao i drugu opet dobili s pet golova razlike, ali sada bez primljenog pogotka (5:0). S ukupnih 13:2 nakon treće četvrtine, bilo je tako jasno da su jugaši prvo od tri posla na željenom cilju plasmana u Ligu prvaka uspješno obavili.

——————————————————————————————–

Pobjednički stav primorjaša

Riječani su perfektno otvorili turnir u Oradei. Iako bez Viktora Tončinića koji je zbog ozljede ostao u Rijeci, te puni mladosti i neiskustva, Hinićevi su se odabranici postavili u gostujućem bazenu kao pobjednici.
Oradea je imala tek dva i to kratkotrajna vodstva (1:0 i 2:1) u prvoj četvrtini, da bi već do pred kraj druge četvrtine Primorje EB ne samo dostiglo taj minimalan zaostatak, već i uvjerljivo povelo (6:2). Sekundu do kraja druge četvrtine su Rumunji smanjili na 6:3, ali do kraja utakmice primorjaši više nisu ispuštali prednost iz svojih ruku. Ona se kretala od 7:3 u trećoj dionici, preko 8:6 dvije i pol minute do kraja, pa sve do zaključnih 10:7 za Primorje EB.

U drugoj utakmici ove skupine, Vouliagmeni je pobijedio Ortigiu 12:8.