AUSTRALIJA – HRVATSKA 7:9 (1:4, 2:1, 3:3, 1:1)

SYDENY – Plivalište u Olimpijskom parku. Gledatelja 1.000. Suci: Johnson i Bertels (obojica iz Australije).

AUSTRALIJA: Dennerley, Campbell 1, Gilchrist, Kayes 1, Power, L. Edwards 1, Roach, Younger 3, Ford, Putt, Howden 1, B. Edwards, Hrysanthos, Brooks. IZBORNIK: Elvis Fatović.

HRVATSKA: Bijač, Macan, L. Fatović 3, Lončar 1, Joković 1, Benić, Vukičević 1, Bušlje 1, Bukić 1, Vrlić, Bašić 1, Garcia, Marcelić. IZBORNIK: Ivica Tucak.

Za oproštaj od Australije odnosno Sydneya u kojem su boravili minulih 10 dana, Barakude su si ‘podarile’ i još jednu pobjedu u prijateljskoj međudržavnoj utakmici protiv reprezentacije domaćina. U trećem nastupu, treća pobjeda – klasični ‘hat-trick’.

Ovog se puta igralo na plivalištu ili vodenom kompleksu Olimpijskog parka, izgrađenog još za Igre u Sydneyu 2000. Ne moramo vjerojatno ni napominjati da su tribine i opet bile ispunjene australskim Hrvatima, uz sjajno navijanje, na stotine hrvatskih nogometnih dresova, ali i podosta vaterpolskih kapica. Što se same utakmice tiče, Barakude su krenule silovito, presilovito za domaćina, tako da je pobjednik odlučen već nakon 10-ak minuta praktički. Prvo L. Fatović, Lončar, Garcia i Bukić rešetaju u prvoj četvrtini australski gol za vodstvo 4:0 u 6. minuti, da bi početkom druge dionice Loren Fatović ‘zapaprio’ i još jednom momčadi koju s druge strane vodi njegov otac, Elvis Fatović. Sve što su Australci uspjeli učiniti je smanjivanje hrvatske prednosti na ‘samo’ gol razlike (5:4, 6:5), no niti to nije bilo dugog vijeka.

Barakude su s tri pobjede u tri utakmice, ali i onim najbitnijim, vrlo dobrim treninzima okončale 10-dnevne pripreme na drugom kraju svijeta. Pripreme kojima su počeli uvježbavanje za Europsko prvenstvo u Budimpešti, u siječnju 2020. Naši najbolji vaterpolisti u nedjelju, 22. prosinca polijeću za domovinu, a očekivano slijetanje u zagrebačku zračnu luku Franjo Tuđman je u ponedjeljak, 23. prosinca oko podneva. Izbornik Tucak će tada dati igračima slobodno ne bi li za Badnjak i Božić bili sa svojim obiteljima, no već 26. prosinca u večernjim satima zakazano je novo okupljanje u Zagrebu. Naime, dva dana kasnije, 28. XII. se putuje u Beograd u kojem se pak (nedjelja, 29. prosinca) igra utakmica Svjetske lige protiv Srbije.