Regionalna liga / 7. travnja 2024.

Pobjeda Mladosti, prekid u Splitu

Uzbudljiva vaterpolska nedjelje u Premier ligi. Ovo osobito vrijedi za splitsku utakmicu Mornara i Partizana. Naime, ovaj je susret prekinut dvije i pol sekunde prije kraja pri rezultatu 12:11 za Splićane. Naime, tada je vratar Beograđana David Dimković dobio isključenje s pravom zamjene, a trener Partizana Miloš Korolija koji je pak dobio crveni karton, odlučio je povući momčad iz bazena prije kraja 32. minute odnosno prije kraja utakmice. Utakmica u Poljudu je bila od izvanredne važnosti za oba kluba jer se radilo o borbi za 11. mjesto odnosno izbjegavanje izravnog ispadanja iz Premier lige.
Za to je Splićanima bila nužno potrebita pobjeda u poljudskom bazenu protiv Partizana koji je prije ove utakmice imao 2 boda više od našeg predstavnika. Silan pritisak temeljem značaja utakmice nadvio se nad oba sastava, ali bolje su se s presijom očito nosili mornarevci. Nakon egala u prvih osam minuta, u drugoj je četvrtini stvorena prednost. Ne baš ni malena. Poveli su domaćini u toj dionici 5:2, ali su gosti uspjeli tek malo smanjiti do sredine utakmice (6:4).
Mornar nije više ispuštao prednost, te su učenici trenera Pavlovića nakon što je Partizan u dva navrata stigao na gol zaostatka, ipak na posljednji odmor prije zadnje četvrtine otišli s dva gola razlike (10:8). Tu valja pridodati da su Beograđani sa zvukom sirene postigli osmi gol.

Nakon dvije minute igre u zadnjoj četvrtini, Mornar je ponovo poveo s tri gola prednosti (11:8). Partizan je tada i posljednji put žestoko pritisnuo, smanjio na 11:10, pa i na 12:11 minutu prije kraja, ali Mornar nije ispuštao vodstvo, da bi dvije i pol sekunde prije kraja uslijedio opisani epilog. Konac na ovu utakmicu vrlo će vjerojatno morati donijeti nadležna tijela lige.

Mladosti 9. mjesto
U Zagrebu nije bilo velike dramatike jer oba su sastava, Žapci i gosti iz Šapca još u subotu osigurali ostanak u Premier ligi, te je ova utakmica bila više prestiža radi odnosno za 9. mjesto. Ono je na koncu pripalo Zagrepčanima, ponajviše zahvaljujući sjajnoj trećoj četvrtini koju je Mladost dobila čak 5:1.

U biti, u cijeloj je drugoj polovici susreta, Mladost naglašeno plivački svladala suparnike, između ostalog i s čak tri protunapada, od toga dva uzastopna na početku treće dionice za prvo rezultatsko odvajanje, od 4:4 do 6:4.