Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 18. srpnja 2020.

PH seniorke: ŽAVK Mladost – Jadran u finalu

Vaterpolistice Mladosti i Jadrana susret će se u finalu za naslov prvakinja Hrvatske. Epilog je to nakon polufinala koja se ekspresno i uvjerljivo riješena već u dva susreta.

Vaterpolistice splitskog Jadrana prve su ostvarile plasman u finale ovosezonskog Prvenstva Hrvatske. Zapravo je podosta bilo jasno i nakon prve utakmice koje su Splićanke na Zvončacu dobile s 10 golova razlike (14:4). Sada su pak, već nakon prve četvrtine vodile čak 7:0. Ako je i postojala bilo kakva, minimalna šansa da Riječanke naprave malo čudo, nakon 8 minuta je i ona nestalo. Zanimljivo da je reprezentativna vratarka Riječanki, Alexandra Ratković imala čak 13 obrana, baš kao što su samo tri sestre Butić s druge strane postigle čak dva gola više od cijelog Primorja EB.

Nakon što su koji sat ranije jadranašice preko Primorja EB ušle u finale, isto su potvrdile i braniteljice naslova, igračice Mladosti. U prvoj su utakmici u Zagrebu pobijedile 18:1, sada su slavile i u Splitu protiv Bure, pa i unatoč tomu što su imale dvije igračice manje u sastavu.

Finalna serija počinje 25. srpnja utakmicom u Zagrebu, nastavlja se 1. kolovoza u Splitu, a bude li potrebe u programu je i treća finalna utakmica vaterpolistica, 5. kolovoza, ponovo u Zagrebu.