Prvenstvo Hrvatske / 8. siječnja 2022.

PH: Rezultati 8. kola

PH – Jugaši uvjerljivi u derbiju

Derbi 8. kola u Dubrovniku pripao je jugašima, odnosno vodećem sastavu državnog prvenstva. Šibenčani su doduše dobili drugu polovicu utakmice, u svoju su korist riješili treću četvrtinu, remizirali u četvrtoj, ali su solidno nadigrani u prve dvije dionice. Posebno drugoj četvrtini koju je domaćin riješio čak 4:0 u svoju korist i na poluvrijeme otišao s lijepom zalihom od 6 pogodaka plusa (9:3). Bila je to ujedno i utakmica vrlo dobrih vratara. Tako je Antonio Vukojević (Popadić kako je najavio trener Kobešćak nije bio u sastavu) je ubilježio 17 obrana, a njegov kolega u Solarisu, Marin Šparada 13.

Jug Adriatic osiguranje je utakmicu otvorio s vodstvom 2:0 nakon nepune dvije minute, a sredinom prve dionice bilo je i 4:1 za jugaše. Najbolji dio igre domaćina bio je u već spominjanoj drugoj četvrtini, odnosno u ukupno ‘vezanih’ 10 minuta 20 sekundi bez primljenog pogotka. Tu je i presuđen pobjednik derbija u Gružu.

PH – Jadranaši protutnjali Sveticama

Medveščakovci su nakon prvih 8 minuta vodili protiv favoriziranog Jadrana (3:2), a onda… Onda se malo ‘razljutio’ pobjednik Kupa i stavio stvari na svoje mjesto. Točnije, nakon posljednjeg vodstva Medvjeda (4:3 na samom početku druge četvrtine).

Jadran je nastupio bez kapetana Šetke i Butića. U sastav trenera Smodlake vratili su se također nakon zdravstvenih problema i Harkov, Bukić, Burić i Dužević. Istina, zagrebačka im je utakmica bila prvi dodir s vodom nakon nekoliko prinudnih dana bez treninga, ali tri boda Jadranu nisu niti jednog trenutka bila ugrožena.

Dosta govore i brojke koje kazuju da su Zagrepčani u zadnje tri četvrtine postigli samo 2 gola, a primili 16! U zadnjoj se četvrtini doimalo kao da je u bazenu samo jedna momčad. Kod pobjednika su se golovima istaknuli Duje Pejković s 4 pogotka, odnosno s 3 gola Marin Delić i Antonio Dužević.